Krimi

Kramný se nevzdává naděje. Jeho obhájkyně žádá o obnovení procesu

Kramný se nevzdává naděje. Jeho obhájkyně žádá o obnovení procesu
Petr Kramný, odsouzený za vraždu manželky a dcery Zdroj: TV Nova

Obhájkyně Petra Kramného, odsouzeného za vraždu své ženy a dcery, podala žádost o obnovení procesu. Podle nového zákona by o obnovení procesu rozhodoval jiný soudní senát, tedy ne ten, který Kramného uznal vinným.

Petr Kramný se nehodlá smířit s 28letým pobytem za mřížemi, kam jej v roce 2016 poslal ostravský krajský soud za dvojnásobnou vraždu manželky Moniky a dcery Kláry. Jeho obhájkyně Jana Rejžková podala žádost o obnovení procesu. "Návrh již byl podaný. Víc sdělovat nebudu," uvedla pro portál The Epoch Times. Informaci pak potvrdila i pro TN.cz.

Návrh byl k soudu podaný tento týden v pondělí. "Soud bude nejdříve na přelomu září a října," řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se dlouhodobě o kauzu zajímá. "Petra Kramného jsem navštívil ve věznici, měl jsem možnost s ním mluvit a projít si kauzu, mluvit se všemi znalci. Jsem naprosto přesvědčený, že vraždu elektrickým proudem nespáchal," dodal Zdechovský.

Související obsah

​​​O obnovení procesu požádala Rejžková již dříve, návrh pak ale loni v dubnu stáhla, protože se čekalo na schválení novely zákona o trestním řízení. Ta začala platit na začátku letošního roku.

V novele jde o to, že o obnově procesu nebude rozhodovat stejný soudce, který v případu původně rozhodoval. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz. "Je to naše jediná šance," okomentovala novelu pro TN.cz již dříve Rejžková.

Problémem novely je ale to, že sice o obnovení procesu rozhoduje jiný soudce, pokud ale obnovení schválí, případ opět přistane na stole soudkyně Renaty Gilové, která Kramného odsoudila.

Podívejte se na reportáž o odsouzení Petra Kramného z roku 2016:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz