Cestujeme bezpečně

Perla Sicílie i zapadlý ráj v Toskánsku. Toto jsou nejhezčí pláže Itálie

Perla Sicílie i zapadlý ráj v Toskánsku. Toto jsou nejhezčí pláže Itálie
Moře a pláž - ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Chcete jet na dovolenou a nevíte, jakou pláž máte zvolit? Přinášíme tipy na pět nejlepších pláží v turisty oblíbené Itálii.

1. Baia dei Turchi, Apulie 

Rozlehlá pláž ukrytá v chráněné přírodní rezervaci v Apulii je obklopena hustým borovým lesem. Bílý písek a dokonale čistá voda jsou největším lákadlem. Kilometrová pláž získala i Modrou vlajku. 

Itálie Zdroj: Getty Images

2. Scala dei Turchi, Sicílie 

U obce Realmonte se nachází pláž Scala dei Turchi. Místo je jedinečné azurovým oceánem, pozadí je tvořené z šedých útesů a pláž je písečná. Oblast je považována za jeden z nejkrásnějších divů přírody na Sicílii. 

Itálie Zdroj: Getty Images

Související obsah

3. Noli, Italská riviéra 

Oblast Riviera di Ponente se táhne od Janova až k francouzské hranici. U malebného, historického městečka Noli se nachází nádherný úsek několika pláží, které na sebe navazují. Na pobřeží je většinou velmi jemný písek. Nejedná se o klasické rekreační středisko s mnoha prázdninovými apartmány, ale o historické sídlo se starobylými kostely, paláci a věžemi.  

Itálie Zdroj: Getty Images

4. Maremma, Toskánsko 

Maremma je nádherná oblast pobřeží Toskánska. Jde o nejdelší souvislý kus italského pobřeží, kde vedle sebe nestojí hotel vedle hotelu, nestojí zde žádní prodavači, ani tu není plážový servis. 

Itálie Zdroj: Getty Images

Související obsah

5. Spiaggia di Sansone, Elba 

Sansone patří k nejkrásnějším plážím ostrova Elba. Nezničené pláže se směsí písku a bílých oblázků pohladí na duši. Mělká voda je ideální pro rodiny s dětmi a její čistota zase potěší milovníky šnorchlování. 

Itálie Zdroj: Getty Images

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz