Domácí

Lenka se těšila na pětihvězdičkový hotel. Skončili jsme na staveništi, zlobí se

Místo luxusního hotelu čekalo na český pár na dovolené staveniště. Paní Lenka si u cestovní kanceláře Čedok objednala pobyt v pětihvězdičkovém hotelu v Albánii, ten ale není dokončený. Stěžovala si, že jí cestovka nechce zajistit jiné ubytování ani ji poslat dřív domů. Podle cestovní kanceláře si většina klientů na hotel nestěžuje a i zmíněný pár se nakonec podařilo přemístit do jiného hotelu.

U cestovní kanceláře Čedok si objednali dovolenou v pětihvězdičkovém hotelu Epidamn White Sensation, když přijeli na místo, zjistili, že budova je stále v rekonstrukci. Redakci TN.cz kontaktovala rozhořčená paní Lenka. Ta se těšila na dovolenou, kterou měla společně s manželem strávit u moře v Albánii.

Hotel vypadal na fotkách naprosto pohádkově. Slibované pětihvězdičkové úrovně však podle Lenky ani zdaleka nedostál. "Přijeli jsme do hotelu, který je teprve ve výstavbě. Je z půlky hotový a z půlky ne. Přes den slyšíme rozbrušovačky a vrtačky. V přízemí je hotová jen půlka jídelny," popisuje hotel paní Lenka.

Související obsah

Podle ní na pokojích nejsou vedle postele žádné noční stolky. V koupelně je čtyřiceticentimetrová díra, skrze kterou je vidět do pokoje pod nimi. Místo vany jsou na zemi nasypané kamínky. Hotel navíc nepřijímá platbu kartou. Součástí předplaceného all inclusive není káva ani čaj. Za ten musí host zaplatit zvlášť a pouze v hotovosti.

Lenku a jejího manžela celý den ruší dělníci, kteří pracují v patře přímo nad nimi. "Stěžovali jsme si na hluk, ale arogantní manažer hotelu nám řekl, že je to jen vakuový vysavač a že se nahoře uklízí," stěžuje si Lenka.

S manželem se chvíli radovali, když hluk konečně ustal. Jenže jej za chvíli vystřídal nesnesitelný zápach chemoprenu. Dny proto tráví na pláži na lehátku, kde ale v písku viděli povalující se injekční stříkačky.

Paní Lenka nebyla spokojená ani s přístupem cestovní kanceláře. Redakci TN.cz kontaktovala poté, co jí měl delegát říct, že v okolí nejsou žádné volné hotely, kam by se mohla s manželem přestěhovat, a že jim nemůže zajistit ani dřívější odlet, protože je to v rozporu se smluvními podmínkami a museli by si letenky zaplatit.

"Hotel Epidamn v Drači byl otevřený na začátku sezóny a podle informací hotelu pracovali v tomto týdnu na jednom z pater, kam ale klienti nemají přístup. Ti bydlí pouze v hotových pokojích a částech a čerpají všechny služby. V tomto ubytování máme několik desítek klientů a zaznamenali jsme od nich jen několik dílčích podnětů," uvedla mluvčí společnosti Čedok Kateřina Pavlíková.

Ta zároveň upozorňuje, že společnost s hosty problém usilovně řeší a řešení se podařilo najít i pro paní Lenku. "Víme o nespokojeném páru, se kterým všechno řešíme s naším delegátem na místě podle standardních postupů. Došlo tam k dohodě, například i o přestěhování do jiného hotelu na zbytek dovolené. Kapacity jsou ve všech destinacích v hlavní sezóně plné, ale našli jsme pro klienty jeden volný pokoj v hotelu stejné kategorie," dodala Pavlíková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz