Zahraničí

V Bibione zuří obří požár. Plameny šlehají na dohled od oblíbené pláže

Po požárech nedaleko Šibeniku zachvátil oheň další oblíbené dovolenkové letovisko Čechů. V pátek krátce před třetí hodinou vzplanul les poblíž italského Bibione. Oblak černého kouře zcela zastínil slunce na pláži.

Dovolená v Bibione se v pátek proměnila v nepříjemný zážitek. Nedaleko oblíbeného letoviska vzplanul krátce před třetí hodinou les. Požár zuří tak blízko, že jej pozorují i turisté na pláži. Hustý kouř z hořících stromů mohou vidět i lidé v Terstu na druhé straně Jaderského moře, vzdáleného přes 50 kilometrů od Bibione.

U požáru zasahují hasiči z okolních měst, především z Potrogruara, Friuli, Caorle a Lignana. Dohromady jsou na místě dva hasičské vozy, šest cisteren a tři moduly ochrany před lesními požáry. Hasičům také pomáhá požární vrtulník Drago 71 a hasící letadlo Canadair, píše portál Venezia Today.

Související obsah

​Itálie zatím nehlásí žádné zraněné ani pohřešované. V ohrožení se však ocitlo osm turistů, kteří před požárem utekli do řeky Tagliamento. I v řece jim však hrozilo zadušení kouřem. Z vody je vylovili příslušníci přístavní správy v sousedním Lignanu. Turisté byli převezeni v pořádku do Bibione, uvádí portál Il Gazzettino.

Plameny zasáhly borový les a kukuřičná pole mezi Bibione a řekou Tagliamento. Les okolo historického majáku je vzdálen necelé dva kilometry od turistického letoviska i od jeho pláže. Policie východní část pláže evakuovala, zčásti aby měli hasiči prostor na zásah a zčásti aby turisty nezranil hustý kouř.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz