Zahraničí

Muž přežil 18 hodin na moři. Život mu zachránil balón

Muž přežil 18 hodin na moři. Život mu zachránil balón
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Třicetiletého turistu ze Severní Makedonie zachránili záchranáři v Řecku poté, co ho a dalšího muže smetl minulý víkend proud do moře. Ve vodě strávil 18 hodin. Přežil díky míči.

Ivan byl jedním z mužů, kteří skočili do vody na pobřeží poloostrova Kassandra v Řecku. Proud je však smetl. Přátelé proto zmobilizovali pobřežní stráž, 30letého Ivana a jeho známého se však najít nepodařilo, uvedl portál The Independent.

Na moři strávil muž 18 hodin, než přišla záchrana. Ve vodě však tak dlouhou dobu přežil díky míči, který k němu připlul. Ten jej poté nadnášel. S balónem si přitom v osudný den hráli dva chlapci na pláži Evgatis na řeckém ostrově Lemmos, když jim ho odnesl příliv. Míč urazil přes 128 kilometrů, než se dostal k Ivanovi.

Související obsah

Vyčerpaného Ivana si po dlouhých hodinách pátrání všimla posádka vrtulníku. Následně jej záchranáři převezli do nemocnice. Byl dehydratovaný, ale ve stabilizovaném stavu.

"Míč byl nafouknutý jen z půlky. Pomohl mi ale zůstat naživu a držel mě nad hladinou," uvedl pak Ivan. Další muž, kterého proud odnesl, zůstává i nadále nezvěstný, píše portál Daily Mail.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz