Krimi

Zabouchnuté dveře vás mohou vyjít pořádně draho! Ceny řeší už i inspekce

Možná už to znáte. Zabouchnete si dveře od bytu, zavoláte zámečnickou pohotovost, přijede technik a během pár minut vám je otevře. Jenže pak si naúčtuje takovou cenu, která vám vyrazí dech. Třeba až 10 tisíc korun. Právě takových případů začalo teď v Praze přibývat. A varují před nimi dokonce i sami zámečníci a Česká obchodní inspekce (ČOI).

Odběhl z bytu a zabouchly se mu dveře. Na mobilu našel Martin Vaněk číslo na zámečnickou pohotovost. Technik přijel, ochotně otevřel a pak došlo na placení. Za otevření dveří chtěl 10 200 korun. "Byl jsem v šoku," přiznal Martin.

Luboš Hornišo zaplatil za otevření dveří přes 4 000. "To by mě vyšlo levněji, kdybych je vykopl a dal si tam nové," měl jasno Hornišo.

Reportér TV Nova zavolal na stejnou pohotovost jako oba muži. Na infolince se ptal, na kolik by ho vyšlo otevření zabouchnutých dveří. "To já vám, bohužel, dopředu neřeknu. To záleží na typu dveří a typu zámku. A to může posoudit pouze náš technik," vysvětlila operátorka.

Související obsah

Jiné pohotovosti ale ceník zveřejňují. A podle České obchodní inspekce by zákazníci měli trvat na tom, aby předem věděli, kolik zaplatí. "Někdy je lepší poptat tři, čtyři firmy, podívat se do referencí přes nějaký chytrý mobil," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

"Otevření zabouchnutých dveří přes den kolem 1 500. Večer v pozdních hodinách kolem 2 000," nastínil cenu zámečník Václav Šedivý.

Někteří zámečníci z Prahy si navíc stěžují na to, že někdo přišel na způsob, jak jim záměrně blokovat pohotovostní linky. Ty pak hlásí celý den obsazeno. Už se kvůli tomu obrátili i na policii. "Pražští policisté celý případ zadokumentovali a v tuto chvíli jej prověřují," informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policie a Česká obchodní inspekce varují i před pochybnými zámečníky, kteří obcházejí hlavně starší lidi s historkou, že souseda vykradli a je třeba namontovat nový zámek. Ten bývá pořádně předražený.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz