Zajímavosti

David Hasselhoff slaví 70. Proslavily ho seriály Knight Rider a Pobřežní hlídka

Představitel Michaela Knighta v seriálu Knight Rider či Mitche Buchannona v Pobřežní hlídce slaví v neděli 70 let. Na oslavu pozval všechny, kteří se podíleli na vzniku obou jeho nejslavnějších seriálů. K narozeninám si sám nadělil velmi speciální dárek.

Hasselhoff se narodil 17. července 1952 v Baltimoru ve státě Maryland. Rodina se několikrát stěhovala, takže v mládí žil v Jacksonville na Floridě a v Atlantě, na střední školu chodil v Illinois a na univerzitu v Kalifornii. Od dětských let bylo jeho snem hrát v některém z broadwayských divadel.

V roce 1975 získal roli doktora Williama "Snappera" Fostera v nekonečném seriálu Mladí a neklidní. V tom se objevoval až do roku 1982. Mezitím zažil i debut na stříbrném plátně, a to v komedii Revenge of the Cheerleaders z roku 1977. O rok později přišla významnější role ve sci-fi snímku Hvězdná srážka (Starcrash). Hasselhoff začal také zpívat.

Knight Rider a Pobřežní hlídka

V roce 1982 opustil seriál Mladí a neklidní kvůli hlavní roli v akčním seriálu Knight Rider. Ten se natáčel do roku 1986, měl celkem 90 epizod, úspěch sklízel i v zahraničí a z Hasselhoffa udělal jednoho z nejoblíbenějších herců.

Sám Hasselhoff považuje Knight Ridera za svůj nejdůležitější počin. Na druhém místě pak je bezesporu Pobřežní hlídka. Ta měla premiéru v roce 1989 a Hasselhoff se jako legendární Mitch Buchannon proháněl po pláži v červených plavkách a se stejnobarevným plovákem celkem ve 220 epizodách, chyběl jen v roce 2001 v poslední řadě seriálu. Ve stejné roli se objevil v 90. letech také v pokračování Baywatch Nights. Zatímco ve dne Mitch tahal topící se lidi z moře, v noci pracoval jako soukromý detektiv.

​Pobřežní hlídka by se nikdy nestala tak kultovním seriálem nebýt Hasselhoffa. Stanice NBC ji totiž hned po první řadě zrušila. Hasselhoff ale investoval vlastní peníze, odkoupil práva na seriál a zajistil jeho pokračování. Díky tomu, že dostával peníze za každé opakování seriálu, vydělal na Pobřežní hlídce zhruba 100 milionů dolarů! V polovině 90. let se dočkal své hvězdy na hollywoodském chodníku slávy.

Znělka seriálu Pobřežní hlídka:

Vedle hraní se Hasselhoof objevil jako soutěžící v pořadu Když hvězdy tančí, kde ale vypadl hned jako první. Několik let dělal porotce soutěže Amerika má talent. Moderoval talk show ve švédské i finské televizi a moderoval wrestling.

Duet i s Helenou Vondráčkovou

Hasselhoff je i úspěšný zpěvák. Vydal 15 alb, mezi jeho nejznámější skladby patří Hooked on a Feeling, Looking for a Freedom či True Survivor. Právě jeho hudební kariéra jej jednou přivedla do České republiky. V roce 1998 nazpíval česko-americkou verzi písně More Than Words Can Say s Helenou Vondráčkovou. V Praze byl už o rok dříve, kdy dokonce navštívil televizi Nova.

Reportáž o Hasselhoffově návštěvě Prahy v roce 1997:

​Hasselhoff se v roce 2018 potřetí oženil, se druhou manželkou Pamelou Bachovou má dvě dcery – Taylor Ann a Hayley, která je sama herečka.

Před 15 lety si prošel těžkým obdobím, kdy bojoval s alkoholismem. Na internetu se v roce 2007 objevilo video natočené jeho starší dcerou. Na něm je Hasselhoff opilý pod obraz, leží na zemi a jí hamburger. Dcera se jej ptá, proč tolik pije, a prosí ho, aby s tím přestal.

Související obsah

Oslava s těmi, díky nimž se proslavil

Životní jubileum oslaví Hasselhoff s těmi, kteří mu pomohli ke slávě. Na párty jsou pozvaní všichni, kteří se podíleli na seriálech Knight Rider a Pobřežní hlídka. "Nevím, kdo přijde, pozvaní jsou všichni," prozradil podle webu Historical Church Hasselhoff.

"Myslím, že jsem dneska tak oblíbený proto, že každý měl nějaké dětství. Často slyším, jak lidé vzpomínají na to, jak koukali na Pobřežní hlídku, nebo na to, jak spěchali domů, protože běžel Knight Rider," řekl německé tiskové agentuře.

Uvedl také, že si k životnímu jubileu nadělil velmi speciální dárek, ale nechtěl upřesnit, o co jde.

Hasselhoff navštívil Prahu i v roce 1998, dostal několik ocenění a natočil duet s Helenou Vondráčkovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz