Zajímavosti

Smajlíci mají svůj světový den! Už brzy se dočkáme nových. PŘEHLED

Smajlíci mají svůj světový den! Už brzy se dočkáme nových. PŘEHLED
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Používáme je každý den a naši konverzaci si bez nich nedokážeme představit. Řeč není o nikom jiném než o smajlících. Právě ti 17. července slaví svůj den. Už brzy bychom se navíc mohli dočkat nových emotikonů.

Komunikace se za poslední desítky let pořádně proměnila. Chytré telefony prakticky eliminovaly potřebu lidí dorozumět se slovy. Dlouhé věty vyjadřující naše pocity nahradili smajlíci.

V dnešní době si tak konverzaci bez emotikonů nedokážeme vůbec představit. Rozšířili se dokonce natolik, že mají svůj speciální den. Na 17. července tak každý rok připadá Světový den smajlíků.

Související obsah

Kořeny emotikonů přitom sahají až do roku 1982. Tehdy počítačový vědec Scott Fahlmamn navrhl speciální symboly, které mohly potenciálně nahradit slova. Jak uvádí portál Economic Times, už před ním však tuto myšlenku rozvíjel romanopisec Vladimir Nabokov. "Často si myslím, že by měl existovat speciální typografický znak pro úsměv," uvedl už před řadou let v jednom rozhovoru Nabokov.

Noví smajlíci už brzy

Už v letošním a příštím roce bychom se navíc mohli dočkat série nových emotikonů. Před pár dny totiž Emojipedia představila návrhy 31 nových smajlíků. Pokud jste dosud postrádali afro hřebínek, třesoucí se hlavu, husu nebo další barvy srdíček, budete se mít opravdu na co těšit.

Konečný seznam smajlíků má Konsorcium Unicode schválit v září. Svůj názor však vyjádří také společnosti Apple či Google, píše portál Wales Online.

"Smajlíci se mohou před konečným schválením změnit. Je však třeba poznamenat, že většina návrhů na emotikony byla za poslední roky nakonec schválena," uvedl Keith Broni, který provozuje web Emojipedia.

Návrhy smajlíků:

Už brzy se dočkáme nových emotikonů | Zdroj: Emojipedia
TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz