Domácí

Tipy na výlety: Visutý most i bobová dráha. Dolní Morava je ideální pro rodiny

Hory zážitků a jasná volba pro rodinný výlet. Přesně to nabízí Dolní Morava, kouzelné místo pod Králickým Sněžníkem. Byli jsme tam s kamerou a ukážeme vám, jaké atrakce byste neměli vynechat.

Nejdelší visutý most na světě, stezka v oblacích nebo jedna z nejdelších bobových drah v Evropě. Tohle všechno najdete na Dolní Moravě. Čekají vás unikátní zážitky, které nemají v okolí konkurenci.

"Horský resort Dolní Morava je unikátní tím, že nenabízí pouze letní zážitky ale je i zimním střediskem," uvedla mluvčí Horského resortu Dolní Morava Jitka Kadlčíková. Největším tahákem je stoprocentně Sky Bridge. S celkovou délkou 721 metrů je nejdelším visutým mostem na světě. "My jsme most otevřeli letos na jaře a jak vidíme úsměvy dětí i dospělých, svědčí velkému nadšení adrenalinovému zážitku," dodala Kadlčíková.

Sky Bridge se dokonce nedávno objevil na obálce prestižního magazínu Time, ten ho totiž zařadil mezi nejlepší místa, která stojí za to navštívit. Není se čemu divit. Jedinečné výhledy a neopakovatelný zážitek. Podle Time se jedná o architektonický zázrak v České republice.

Související obsah

Cena vstupenky na Sky Bridge je pro dospělého 440 korun, pro dítě pak 245 korun. Tyto ceny jsou ale platné pouze v e-shopu. Kvůli velkému zájmu doporučujeme vstupenky raději zakoupit online a s dostatečným předstihem. Vybrat si také musíte orientační čas, kdy na most přijdete. Otevřeno je od devíti ráno do šesti večer.

Další dominantou je světově unikátní vyhlídková věž Stezka v oblacích. "Na Stezce objevíte několik adrenalinových atrakcí, jako je odpočinková síťová kapka, rukáv nebo třeba tobogán," řekla mluvčí Kadlčíková.

Oblíbený u dětí je parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami. A pokud netrpíte závratěmi, vyzkoušejte takzvanou kapku. "Je to síť, na kterou můžete vykročit, lehnout si a zažít neuvěřitelný pohled pod sebe," vysvětlila Kadlčíková. Otevřeno je od 9:30 do 19:30, vstupné na Stezku v oblacích je 305 korun za dospělého a za dítě 215 korun.

Související obsah

Minout byste neměli ani Mamutí horskou dráhu, užijete si totiž tříkilometrovou jízdu horským terénem. Nekonečný sešup s délkou tři kilometry nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám bude tajit dech. Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí.

"Nahoru můžete vyjet například lanovkou a dolů sjíždíte spletitou cestou, můžete si užít jízdu 50 kilometrů v hodině," doporučila Kadlčíková. V letní sezóně je Mamutí horská dráha otevřená od 9 do 21 hodin. Za dospělého zaplatíte 350 korun, za dítě pak 215 korun.

Dolní Morava nabízí spoustu adrenalinových zážitků, krásné je ale samozřejmě i okolí Králického Sněžníku  desítky kilometrů turistických i cyklistických tras, lanovka a především čistý horský vzduch. Výběr je na vás!

Daniel Brabec, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz