Počasí

Horko, ale i bouřky. Velká předpověď pro oblíbené destinace do konce prázdnin

Téměř měsíc a půl letních prázdnin je ještě před námi a mnoho Čechů se teprve chystá na dovolenou do zahraničí. Podívejte se na předpověď počasí ve vybraných oblíbených letoviscích v turistických destinacích. Většinou na vás čeká sluníčko a tropické teploty, v některých oblastech se ale stěží přehoupnou přes 30 stupňů. A objeví se i bouřky.

Mnoho Čechů na dovolenou do zahraničí teprve zamíří, prázdniny totiž nejsou ani ve své polovině. V následujícím přehledu naleznete nejčastější destinace, kam jezdí na letní dovolenou čeští turisté. Podle meteorologického webu AccuWeather redakce TN.cz připravila předpověď počasí do konce prázdnin pro vybraná turistická letoviska.

Řecko

Rhodos

Do konce července bude na Rhodosu panovat slunečné počasí s teplotami od 30 do 34 stupňů Celsia. Podobně na tomto řeckém ostrově bude po celý srpen. Neočekává se déšť ani bouřky, teploty budou většinou okolo 30 stupňů. Nejteplejší budou první dva týdny, kdy se teploty budou pohybovat od 31 do 33 stupňů.

Korfu

Na Korfu meteorologové předpovídají pekelné teploty. Od tohoto víkendu až do konce příštího týdne se tam budou pohybovat okolo 35 až 36 stupňů a obloha bude jasná. V srpnu bude pokračovat horké počasí, teploty ale budou o pár stupňů nižší. Nejtepleji bude v druhém týdnu, kdy meteorologové předpovídají 33 stupňů. Ve druhé polovině srpna bude poměrně oblačno a v týdnu od 21. srpna se očekávají i bouřky.

Související obsah

Athény

I v Athénách se tento víkend teploty vyšplhají až na 36 stupňů a stejně horké a slunečné počasí bude pokračovat i příští týden, kdy bude nejteplejší pondělí s až 37 stupni. V srpnu se teploty budou pohybovat především od 31 do 33 stupňů.

Itálie

Caorle (Benátská riviéra)

V Caorle tento týden teploty šplhají až ke 37 stupňům a v tomto trendu budou pokračovat i začátkem příštího týdne. Až do jeho konce by neměly klesnout pod 33 stupňů. Srpen tam začne s teplotami okolo 29 až 30 stupňů, které budou trvat v prvních dvou týdnech. Poté klesnou na 26 až 27 stupňů a na konci srpna bude panovat už pouze 24 stupňů. Zejména ve druhé polovině měsíce bude oblačno s občasnými bouřkami. Ty budou především v týdnu od 14. srpna.

Rimini (pobřeží Jaderského moře)

Do konce července bude v Rimini převážně jasno s teplotami okolo 32 až 33 stupňů. Tento trend bude pokračovat i v prvních dvou týdnech v srpnu, poté začnou teploty lehce klesat. Od 20. srpna už by neměly překročit 29 stupňů. V posledních dvou prázdninových týdnech také mohou návštěvníci v Rimini počítat s oblačností a občasnými bouřkami.

Související obsah

Tropea (Kalábrie)

V Kalábrii se tento týden teploty pohybují okolo 30 stupňů a příští týden by měly lehce klesnout. Nejchladněji bude v pondělí a úterý, kdy v maximech teploty dosáhnou 27 stupňů, v polovině týdne by se měl pro změnu dostavit déšť. Od začátku srpna ale teploty opět překonají třicítku. Okolo 30 až 31 stupňů bude až do 20. srpna, poté se až do konce prázdnin teploty budou pohybovat převážně kolem 28 stupňů. Po většinu měsíce bude jasno, občas oblačno. Na konci měsíce ale také zaprší a objeví se i bouřky.

Palermo (Sicílie)

Až do konce července bude slunečno s teplotami od 32 do 33 stupňů. Stejné počasí bude panovat i v prvních dvou srpnových týdnech. V následujících dvou týdnech se budou teploty pohybovat kolem 29 až 31 stupňů. V závěru měsíce se dostaví bouřky.

Chorvatsko

Split

Ve Splitu tento týden panují teploty až 33 stupňů, příští týden dokonce odstartuje se 35 stupni. Až do konce července se pak budou teploty opět držet na 33 stupních a provázet je bude jasná obloha. Tento trend bude pokračovat v prvních dvou týdnech v srpnu, kdy ho přeruší bouřky a pokles teplot na 28 stupňů. Až do konce prázdnin už se na třicítku nevyšplhají, budou se pohybovat především okolo 27 až 28 stupňů a značně přibude oblačnosti. Bouřky se ve Splitu v posledních dvou srpnových týdnech objeví ještě několikrát, především na konci měsíce.

Související obsah

Zadar

V Zadaru bude o víkendu až 34 stupňů a parné počasí bude pokračovat i v příštím týdnu. Nejtepleji bude v jeho první polovině, kdy se teploty vyšplhají až na 35 stupňů. Srpen v Zadaru odstartuje s jasnou, slunečnou oblohou a 30 stupni. A tento trend si udrží první dva týdny. Poté dorazí bouřky, které teploty sníží pod 30 stupňů. Bouřky návštěvníky Splitu potrápí především v týdnu od 14. srpna. V závěrečném prázdninovém týdnu budou teploty od 24 do 26 stupňů a doprovázet je bude oblačno a opět bouřky.

Dubrovník

V Dubrovníku se tento týden teploty pohybují od 30 do 32 stupňů, příští týden se vyšplhají až na 34 stupňů. Konec července a začátek srpna tam dokonce budou provázet teploty až 35 stupňů, které se udrží první dva týdny příštího měsíce. Ve zbytku srpna se budou pohybovat od 30 do 31 stupňů, v samotném závěru klesnou na 29 stupňů. Po celou dobu tam bude panovat převážně slunečné počasí, ve druhé polovině srpna ale přibude oblačnosti a výjimečně i zaprší.  

Španělsko

Alicante

Do konce týdne budou v Alicante panovat teploty 33 stupňů, příští týden stoupnou až na 36 stupňů. Na začátku srpna klesnou pod třicítku, ještě v průběhu prvního týdne ale tuto hranici opět překonají. První tři srpnové týdny budou provázet teploty kolem 31 stupňů, ve zbytku se budou pohybovat od 28 do 29 stupňů. Jasno bude střídat občasná oblačnost, bouřky a déšť ale meteorologové do konce prázdnin nepředpovídají.

Související obsah

Tenerife (Kanárské ostrovy)

Až do konce července se na Tenerife na Kanárských ostrovech teploty budou pohybovat od 27 do 29 stupňů. Na začátku srpna se ale ochladí, teploty klesnou na 22 stupňů a bude oblačno až zataženo. Oteplení přijde až v týdnu od 14. srpna, kdy bude 25 stupňů a vrátí se slunečné počasí. V následujících dnech se oteplí až na 26 stupňů a to vydrží až do konce prázdnin.

Palma (Mallorca)

Na Mallorce čeká na návštěvníky výrazně větší teplo. Tento týden tam jsou teploty okolo 32 stupňů, příští začne s teplotami až 35 stupňů. Na začátku srpna se ale ochladí na 25 stupňů. Postupně začnou teploty stoupat, vyšplhají se ale maximálně na 28 stupňů. Tento trend bude na Mallorce panovat po většinu měsíce. V posledních deseti prázdninových dnech se budou teploty pohybovat pouze mezi 26 až 27 stupni. Po celou dobu ale bude panovat slunečné počasí.

Egypt

Hurghada

V Egyptě nepřekvapivě panuje horko, tento týden se teploty v Hurghadě vyšplhají na 38 stupňů, příští týden dokonce až na 39. Srpen v tomto oblíbeném turistickém letovisku začne s teplotami od 32 do 34 stupňů. A tento trend tam bude až do konce prázdnin. Po celou dobu bude slunečné počasí s jasnou oblohou.

Marsa Alam

V Marsa Alam budou do konce července panovat teploty od 36 do 38 stupňů. V srpnu bude počasí obdobné, teploty v prvních třech týdnech neklesnou pod 37 stupňů. Až v závěru měsíce se budou pohybovat kolem 36 stupňů. I v tomto letovisku bude stále slunečno a většinou jasno.

Související obsah

Turecko

Alanya

V turecké Alanyi bude do konce tohoto měsíce 35 až 37 stupňů s jasnou oblohou. Po téměř celý srpen se teploty udrží okolo 36 stupňů, provázet je bude i nadále jasná obloha, výjimečně bude oblačno. Mírně teploty klesnou až v týdnu od 21. srpna, i tehdy se ale budou pohybovat okolo tropických 33 až 34 stupňů. Prázdniny v Alanyi zakončí teploty 35 stupňů.

Izmir

O víkendu se v Izmiru teploty vyšplhají až na 38 stupňů, na tuto úroveň se dostanou i v následujícím týdnu. Začátek srpna budou provázet teploty 34 stupňů. V následujících týdnech se budou pohybovat od 32 do 34 stupňů. Posledních 10 prázdninových dní bude od 30 do 31 stupňů. Po celé období bude slunečné počasí provázené jasnou oblohou.  

Bulharsko

Zlaté Písky (Varna)

Zlaté Písky čeká tento týden oteplení, o víkendu tam teploty překročí 30 stupňů. Od příštího týdne až do začátku srpna se budou pohybovat okolo 29 stupňů a bude spíše oblačno. Druhý a třetí srpnový týden bude naopak obloha jasná a teploty od 26 do 29 stupňů. V týdnu od 21. srpna opět přibude oblačnosti a dorazí i bouřky. Teploty v tu chvíli klesnou na 25 stupňů. V závěru měsíce se pak opět vyšplhají až na 28 stupňů.

Primorsko

I v Primorsku budou v závěru tohoto týdne teploty přes 30 stupňů, v příštím týdnu ale klesnou na 28 a v prvním srpnovém týdnu až na 26 stupňů. Ve druhém srpnovém týdnu stoupnou na 28 stupňů, poté ale opět klesnou. A až do konce prázdnin se budou pohybovat od 24 do 25 stupňů. Především ve dvou posledních týdnech bude oblačno.

Zájem o letní dovolené je letos rekordní:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz