Zajímavosti

Holčička trpí vzácným syndromem. Smějí se jí, že vypadá jako slavný politik

Holčička trpí vzácným syndromem. Smějí se jí, že vypadá jako slavný politik
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Jedenapůlletá holčička Layla se narodila s tzv. syndromem neučesatelných vlasů, což je vzácná genetická porucha. Její vzhled se tak nápadně podobá vizáži britského premiéra Borise Johnsona, na což maminku batolete upozornilo i mnoho cizích lidí.

Osmnáctiměsíční Layla Davisová se stává hvězdou internetu. Popularitu jí zajistily blonďaté krepaté vlasy, které trčí do všech stran a nelze je učesat. Velmi nápadně se podobají slavnému rozcuchu (brzy již bývalého) premiéra Velké Británie Borise Johnsona. "Někdy jí říkáme Boris, protože její vlasy jsou prostě nezvladatelné. Ať s nimi děláme, co děláme, nikdy nejsou rovné," řekla deníku The Sun maminka Layly Charlotte.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @laylas_locks

"Zkoušeli jsme všechno možné, například fénování či kondicionér. Ale zjistili jsme, že to tak prostě je," doplnila. Střapaté vlasy možná působí jako něco naprosto běžného, Laylin stav ale rozhodně není obvyklý. Před pár dny jí totiž lékaři diagnostikovali syndrom neučesatelných vlasů, který je velmi vzácný.

Podle vědců touto nemocí trpí na celém světě zhruba stovka lidí. V roce 2009 bylo podle studie publikované v časopise Journal of the American Academy of Dermatology evidováno méně než sto případů. Příčinou je mutace genů, které se podílejí na tvorbě vlasových stvolů. "Neexistuje žádná definitivní léčba a většina případů se zlepší s nástupem puberty," uvádí studie.

Související obsah

​"Byli jsme v obchodech a lidé se zastavovali a říkali, že vypadá jako Boris Johnson. Je to vtipné, vždycky jsme si mysleli, že je mu trochu podobná. A také Albertu Einsteinovi," řekla Charlotte. Samotná Layla má prý své vlasy ráda. Musí si ale zvykat na to, že k ní na hřišti chodí ostatní děti a čechrají jí vlasy.

Maminka své dceři dokonce založila účet na instagramu, aby zvýšila povědomí o tomto syndromu. "I když má tento stav jen velmi malé zdravotní následky a je dost pravděpodobné, že z něj v dospívání vyroste, vypadá výrazně jinak než ostatní lidé. Doufáme, že si svůj jedinečný vzhled zamiluje a bude si ho vážit," napsala na svém facebooku.

Porovnejte účesy malé Layly a Borise Johnsona v reportáži o jeho odstoupení z funkce premiéra:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz