Domácí

Nehoda uzavřela hlavní silniční tah na Slovensko. Tři lidé jsou těžce zranění

Nehoda uzavřela hlavní silniční tah na Slovensko. Tři lidé jsou těžce zranění
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Hlavní silniční tah I/50 na Slovensko byl mezi Popovicemi a Míkovicemi na Uherskohradišťsku ve středu dopoledne uzavřený. Ráno se tam totiž srazila tři osobní auta a jedno nákladní. Tři lidé jsou po nehodě vážně zranění.

Velká nehoda zablokovala ve středu dopoledne hlavní silniční tah na Slovensko. Mezi Popovicemi a Míkovicemi se na Uherskohradišťsku srazila tři osobní auta a jedno nákladní. 

"Sedmadvacetiletý řidič automobilu značky Škoda Octavia jel od Uherského Brodu. Zřejmě spěchal, a tak začal mezi Podolím a Míkovicemi v levotočivé zatáčce předjíždět vozidlo. Jenže tento manévr mu nevyšel, protože v protisměru jelo několik dalších aut," popsala příčinu nehody policejní mluvčí Milena Šabatová. "I přesto, že mu vozidla v protisměru uhýbala, nejprve narazil do dodávky, poté do kamionu a pak se čelně střetl s automobilem značky Dacia," dodala.

Podle policie byl 27letý řidič opilý. "V dechu mu policisté naměřili 1,06 promile. Zda před jízdou požil i nějaké jiné návykové látky, prokáže až nařízený odběr krve," sdělila Šabatová.

"Zraněné osoby jsou v péči lékařů," informovali policisté na twitteru. "Zranění jsou tři lidé, všichni vážně," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Související obsah

"Dva těžce zranění lidé byli převezeni na urgentní příjem Krajské nemocnice Tomáše Bati. Jde o muže a ženu," sdělil Omelka. "Další těžce zraněný muž byl převezen na urgentní příjem v Uherskohradišťské nemocnici," dodal. 

Silnice I/50 byla kvůli nehodě několik hodin uzavřená. "Policisté odklánějí dopravu přes Podolí a Míkovice," sdělila ráno policie na twitteru. Provoz se podařilo obnovit až po poledni. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 860 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz