Zahraničí

Turecký prezident veřejně zesměšnil Putina. Výraz šéfa Kremlu hovoří za vše

Téměř minutu musel v Teheránu čekat ruský prezident Vladimir Putin na svůj turecký protějšek před zapnutými kamerami. A dle výrazu tváře a šoupání nohama se zdá, že šéf Kremlu situaci nesl velmi nelibě. Novináři upozorňují, že Recep Tayyip Erdogan si mohl díky zpoždění vychutnat odvetu za podobné ponížení, kterého se mu od Putina dostalo před dvěma roky.

Neustálé přešlapování na místě, těkání očima do všech rohů místnosti, špulení rtů, znechucený výraz. Vypadalo to, jako by bylo téměř minutu trvající čekání na tureckého prezidenta pro Putina nekonečné. Jednoznačně nebyl ve své kůži a kamery to všechno natočily.

Úlevu bylo možné na tváři šéfa Kremlu zpozorovat až ve chvíli, kdy se po téměř minutě zjevil Erdogan. Oba státníci se začali okamžitě usmívat. Turecký prezident se před podáním ruky ještě Putina stihl zeptat, jak se má.

Související obsah

​Novináři jsou přesvědčení, že Erdogan si celou pro Putina nepříjemnou situaci náležitě užíval. "Pro Erdogana jde o sladkou odplatu," vysvětlila na twitteru Joyce Karamová z listu The National, který vychází ve Spojených arabských emirátech. Připomněla, že turecký prezident byl v roce 2020 ponížen Putinem obdobným způsobem. Šéf Kremlu ho tehdy nechal čekat dvě minuty.

Putin se s Erdoganem sešel v íránském Teheránu. Diskutovali spolu o vývozu obilí z Ukrajiny, kterou Putinova vojska napadla, informuje The Guardian. "Ne všechny otázky související s vývozem se podařilo vyřešit, ale je dobře, že se věc dala do pohybu," prohlásil Putin na schůzce. Erdoganovi poté poděkoval za pomoc při zprostředkování jednání o vývozu obilí z Ukrajiny přes Černé moře.

Téměř minutu musel v Teheránu čekat ruský prezident Vladimir Putin na svůj turecký protějšek před zapnutými kamerami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz