Zahraničí

Silný výbuch na legendární přehradě. Exploze pořádně vyděsila turisty

Hooverovu přehradu u Las Vegas zasáhl silný výbuch. Explodoval tam jeden z transformátorů. Hasiči požár zlikvidovali během několika desítek minut a nikdo naštěstí nebyl zraněný. Exploze však vyděsila turisty, kteří tam byli na prohlídce. Nádrž je zdrojem vody pro více než 25 milionů lidí a bývala nejvýkonnější vodní elektrárnou světa.

Hooverova přehrada, postavená ve 30. letech 20. století, je dnes už považována za architektonickou památku. Byla ve více než 20 filmech a seriálech. Výbuch naštěstí nezpůsobil protržení nádrže jako ve snímku San Andreas z roku 2015. Pod přehradou se odehrávala i část filmu Transformers.

Částečně i díky filmové popularitě navštíví přehradu přes sedm milionů turistů ročně. Požár, který tam propukl, jeden z turistů natočil. Popsal také, že slyšeli výbuch, což jejich pozornost upoutalo. Z místa se rychle začal valit černý kouř. Nikdo se nezranil. Přesto ale exploze řadu lidí vystrašila.

Související obsah

"Průvodce nám řekl, že tam hoří a že situaci řeší. A aby nás ochránili, ukončili prohlídku. Pak jsme čekali, co bude dál," popsala turistka Marcela Chuchlikoenová. Explodovat měl jeden z transformátorů. Vodní elektrárna ale běží dál. Elektřinou zásobuje část obyvatel tří amerických států. I když množství černého kouře v okolí vypadalo děsivě, požár se podařilo uhasit za několik desítek minut. 

Příčinu havárie budou vyšetřovatelé teprve zjišťovat. Někteří odborníci už se ale domnívají, že exploze mohla být způsobena velkými vedry, která už několik dní oblast spalují. Přes den se teploty šplhají přes 40 stupňů Celsia, a vysychá tak i voda v nádrži. Za poslední 2 měsíce klesla hladina o více než 3 metry.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz