Domácí

Návštěvníci ničí oblíbenou českou zoo. Děti tam čůrají do záhonů

Návštěvníci ničí oblíbenou českou zoo. Děti tam čůrají do záhonů
Zoo Plzeň (Ilustrační fotografie) Zdroj: Profimedia

Zoologické zahrady jsou oblíbeným cílem výletů s dětmi. Ne všichni návštěvníci se ale chovají slušně a ohleduplně. Na to si stěžuje i plzeňská zoo, která už má neukázněných lidí plné zuby. Kromě obvyklého nešvaru, kterým je klepání na sklo nebo chození mimo vyznačená místa, upozorňuje také na děti, které rodiče nechají močit na záhonky.

"Rozmáhá se nám takový nešvar. Tímto nešvarem je ničení expozic," postěžovala si zoologická zahrada v Plzni na facebooku. S neukázněnými návštěvníky jí už totiž dochází trpělivost.

Novinkou je podle ní ničení expozice Strašidelné sklepení, kde nedávno postavě Babce kořenářce někdo vydloubal oči, poničil ústa a ukradl brýle. "Škoda přesahuje 5 000 Kč. Někdy si říkám, zda vůbec návštěvníci vnímají, co všechno musí pracovníci zoo udělat, aby to tu vypadalo tak báječně. Je to práce celého kolektivu lidí a je někdy úplně zničena," stojí v příspěvku.

Související obsah

​Zaměstnanci zoo se také opět setkávají s psaním po stolech u občerstvení či ničením záhonů. V této souvislosti zoo apeluje na rodiče a upozorňuje je, že jejich ratolesti nepatří do záhonků, kde často čůrají nebo vytrhávají květiny. Doplňuje, že není vhodné klepat na sklo, aby zvíře vylezlo, nebo chodit mimo vyznačené trasy.

"Znovu tedy apelujeme na návštěvníky, chovejte se v Zoologické a botanické zahradě města Plzně slušně, případně si při vstupu prostudujte návštěvní řád," dodala zoo.

Není to poprvé, co se plzeňská zoologická zahrada ohrazuje proti neukázněným návštěvníkům. V roce 2018 dokonce řešila incident, kdy pětileté dítě pokousal do ruky rys. Mluvčí zoo Martin Vobruba tehdy uvedl, že chlapec byl na místě, kde neměl co dělat. "Rys normálně hlavu mříží 8 krát 4 cm neprostrčí," konstatoval. Dítě si pravděpodobně chtělo šelmu pohladit a strčilo k ní ruku.

Připomeňte si případ v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz