Domácí

Letní koupání si ve čtvrtek vybralo krutou daň. Utonulo dítě i 18letý hoch

Přestože tropické teploty leckde lákají ke koupání, vyžádaly si vodní radovánky ve čtvrtek dva lidské životy. Tragicky skončilo koupání v hlineckém biotopu na Pardubicku pro 18letého hocha, na jezeře Chmelař na Litoměřicku se zase utopilo dítě.

Tělo 18letého mladíka vylovili z koupacího biotopu v Hlinsku až potápěči. Přivolaný lékař už mohl jen konstatovat smrt.

"Mohl jít třeba na procházku, taková byla původní domněnka. Bohužel však musím potvrdit, že tělo bylo po 20. hodině nalezeno," uvedla pro Deník.cz tisková mluvčí Pardubického ředitelství policie Eva Maturová.

Podle svědků, které deník citoval, začali hocha hledat na popud plavčice, která běhala po břehu a křičela jeho jméno. Krátce na to přijeli na koupaliště policisté a hasiči, kteří na člunech prohledali nádrž a tělo utonulého mladíka objevili.

Související obsah

Tragický konec mělo také pátrání po dítěti v jezeře Chmelař na Litoměřicku. To bylo nakonec nalezeno ve čtvrtek v podvečer bez známek života. Jeho věk policie neupřesnila.

Přestože o jeho život bojovali záchranáři dlouhé minuty a na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, byla jeho resuscitace neúspěšná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz