Zahraničí

Mrazivý vzkaz pro Západ. Lukašenko řekl, co by se bez ruské invaze stalo

Mrazivý vzkaz pro Západ. Lukašenko řekl, co by se bez ruské invaze stalo
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko Zdroj: Profimedia

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko připustil, že se Minsk zapojí do války na Ukrajině. Podpora a spojenectví s Ruskem je podle něj státní doktrínou. Zároveň poslal vzkaz západním zemím. Má za to, že "speciální vojenská operace" byla nevyhnutelná.

Podpořit ruskou speciální vojenskou operaci na Ukrajině bylo nejlepším rozhodnutím, řekl ve čtvrtek podle agentury TASS běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Nebýt invaze, Rusko by se podle něj ocitlo v bezprostředním ohrožení ze strany Severoatlantické aliance (NATO).

"Rusko podporuji. Nejen proto, že jsme spojenci. A nejen proto, že nás k tomu zavazuje dohoda o společné skupině sil směrem na západ. Je to už nějakou dobu známý fakt, je to naše doktrína," prohlásil Lukašenko. "Jedním z hlavních důvodů je, že kdyby vás, členy NATO, Rusko nevyšachovalo, byli byste rychlejší a zasadili Rusku ránu," vzkázal.

Související obsah

Lukašenko připustil, že se Bělorusko v příštích týdnech či měsících do války na Ukrajině může přímo zapojit. Na začátku invaze poskytlo ruské armádě zázemí na svém území. 

Samozvané separatistické republiky na ukrajinském Donbase se ale Minsk uznat nechystá, uvedl portál France 24. "Není to potřeba. Nic by to nepřineslo Luhansku, Doněcku ani Krymu. Ale pokud potřebují jídlo, cihly, cement, nějaké opravy, tak jim pomůžeme," vysvětlil.

Turecký prezident veřejně zesměšnil Putina (20. 7. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz