Domácí

Policisté dopadli žháře, který v Praze zapálil pět aut. Pomohla jim náhoda

Po dvou dnech policisté dopadli podezřelého, který měl v pondělí večer zapálit na parkovišti v pražských Stodůlkách pět aut. Takzvaného sedmičkového žháře zaznamenaly kamery.

Krátce před osmou hodinou večer na parkovišti v pražské Nušlově ulici hořela tři auta, která neparkovala vedle sebe. Od nich se zapálila další. Chvíli předtím přitom hasiči uhasili vůz jen o 400 metrů dál. Od začátku tak bylo jasné, že nešlo o náhodu.

Pachatele nikdo při činu neviděl. Kromě bezpečnostních kamer. Díky nim policisté zjistili, že jde o recidivistu, který figuruje v případu krádeže. Našli ho náhodou. Ve středu večer vyjížděli do bytu v Praze 3 kvůli hádce mezi partnery. V jednom z nich poznali 36letého muže, který byl ze žhářství podezřelý. 

"Pachatel se v tuhle chvíli nepřiznal, přesto mu bylo sděleno obvinění na základě důkazních prostředků, které jsme zajistili v průběhu prověřování," řekl jeden z kriminalistů. 

Související obsah

​"36letý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a krádeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," přidala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Proč auta zapálil, zatím ví jen on. Vozidla si ale zřejmě nevybíral náhodně. Zapálil každé sedmé, které stálo v řadě. Právě sedmička je pravděpodobně jeho oblíbené číslo.

Zvláštní je, že minimálně čtyři auta zasažená pondělním požárem mají v poznávací značce sedmičku. To, u kterého žhář v pondělí začal, má dokonce dvě.

"Sedmička patří v numerologii mezi nejsložitější čísla, protože se skládá ze dvou protichůdných čísel, a to trojky a čtyřky. Energií trojky jsou oheň a elektřina, zatímco čtyřka představuje vodu," prozradila numeroložka Lenka Lippertová Suchardová. 

Teď si mohou obyvatelé Prahy 13 vydechnout. Tedy částečně, protože je muž stíhán na svobodě.

pv, cej, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz