Zahraničí

Šok pro turisty v Bulharsku. Moře vyplavilo na pláž část ruské rakety

Pořádné překvapení čekalo ve čtvrtek turisty, kteří si užívali na pláži mezi bulharskými městy Pomorie a Aheloy. Černé moře vyplavilo na pláž část ruské rakety. Podle tamních úřadů zbytky z protiletadlové střely nepředstavují pro lidi žádné nebezpečí. Policie tam od začátku roku řešila podobných případů už 30.

Lidé užívající si dovolenou v Bulharsku se opět mohli přesvědčit, že válka na Ukrajině není tak vzdálená, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle bulharského námořnictva se v tamních vodách našla již druhý den v řadě část rakety ruské výroby.

Ve čtvrtek se pozůstatky jedné takové střely objevily na pláži nedaleko města Pomorie. Objev turisty ohromil, část rakety vyplavilo moře přímo před lehátka, informuje the Odessa Journal.

Překvapení lidé si okamžitě začali pořizovat fotografie nečekaného nálezu, nyní je šíří na sociálních sítích. Na místo byla přivolána policie. 

Související obsah

Podle expertů se na pláži našel motorový prostor ruské protiletadlové střely systému Pancir-S1, který se oddělil za letu od samotné rakety. Pro lidi tyto zbytky nepředstavují riziko, nemohou explodovat.

Dalšího ​předmětu, který je podobný střele, si v pátek povšimli rybáři zhruba čtyři kilometry jihovýchodně od města Nesebar, informuje portál The Sofia Globe. Zbytky rakety pluly na hladině. Na nález upozornili pohraniční policii, která zprávu předala námořnictvu. Jeho členové objekt vytáhli z moře ještě téhož odpoledne.

Námořnictvo uvedlo, že i v tomto případě šlo o součást protiletadlového systému Pancir. Střela nebyla nebezpečná a neobsahovala výbušnou látku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz