Zajímavosti

Na tomto letišti jsou tisíce ztracených kufrů. Většina lidí dělá tu samou chybu

Na tomto letišti jsou tisíce ztracených kufrů. Většina lidí dělá tu samou chybu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Téměř na všech velkých evropských letištích letos v létě panuje chaos. Největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem není výjimkou. Pasažérům se tam ztratily tisíce kufrů a mnohé z nich stále zůstávají bez svých majitelů. Podle vedení letiště problém prohlubuje velké množství černých zavazadel, které je těžké identifikovat. Vyzvalo proto cestující, aby používali raději barevné kufry.

Až moc pasažérů podle frankfurtského letiště cestuje s černými zavazadly. Může to působit jako banální problém, při ztrátě zavadla to ale výrazně komplikuje jeho opětovné shledání s majitelem. Obzvlášť nyní, na vrcholu turistické sezony, kdy se letiště potýká s obrovským náporem cestujících a nedostatkem personálu, je situace se zavazadly kritická.

Podle německého deníku Bild ještě nedávno bylo ztracených zavazadel v tamní hale zhruba pět tisíc kusů. Aktuálně jich bez majitele zůstává stále okolo dvou tisíc. Mnoho z nich je přitom velmi těžké identifikovat a odlišit od jiných.

"Mnoho lidí cestuje s černými kufry na kolečkách, což velmi prodlužuje jejich identifikaci," tvrdí mluvčí letiště Thomas Kirner. To potvrdil i ředitel společnosti Fraport, která provozuje frankfurtské letiště, Stefan Schulte. Uvedl, že převaha černých kufrů přispěla k potížím, kterým v posledních týdnech čelí letecké společnosti i pracovníci se zavazadly.

Související obsah

​Poradil proto cestujícím, aby si s sebou do letadel brali pouze příruční zavazadla, pokud je to možné, anebo používali kufry, které je snazší idenfitikovat. Podle Kirnera stačí i barevné pásky na kufr, nálepky na textil, obaly na zavazadla nebo pouze kus stuhy připevněný na rukojeť.

Doporučení nepoužívat černá zavazadla sklidilo například na sociálních sítích kritiku a výsměch. "Vždycky je to chyba někoho jiného," reagoval na facebooku Nikolas. "Takže za to mohou černé kufry? Dobrá výmluva, hlavně nepřiznat vlastní chyby," vzkázala vedení letiště Astrid.

Dopravní společnost Fraport na svých webových stránkách doporučuje také zavazadla zevnitř i zvenku viditelně označit údaji o vlastníkovi a jeho adrese. To ale rozhodně nedoporučuje policie. Pokud se totiž kufr dostane do nesprávných rukou, může se stát pozvánkou pro zloděje. Ti mohou tímto způsobem zjistit, které domy a byty jsou prázdné, protože jejich obyvatelé jsou zrovna na dovolené. Lepší je tedy uvést například telefonní číslo.

Kvůli situaci na letištích v Evropě europoslankyně Dita Charanzová (ANO) volá po zásahu Evropské komise:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz