Zahraničí

Pomsta z hlubin. Turistku během rybaření propíchla ryba

Pomsta z hlubin. Turistku během rybaření propíchla ryba
Plachetník (Ilustrační fotografie) Zdroj: Profimedia

Rybářský výlet u pobřeží Floridy skončil pro 73letou ženu nešťastně. Když se její dva společníci pokoušeli vytáhnout z vody na loď téměř 50kilového plachetníka, ryba se vymrštila a svou dlouhou a "mečovitou" čelistí se seniorce zabodla do třísel. Zraněná žena skončila v nemocnici.

Nešťastná událost se stala v úterý zhruba tři kilometry od pobřeží města Stuart na Floridě, uvedla agentura AP s odkazem na tamní policii. Ryba s nápadně dlouhou čelistí, která se podobá meči, ženu bodla do oblasti třísel, když se ji dva rybáři pokoušeli dostat na loď. Žena policii sdělila, že k útoku došlo tak rychle, že ani nestihla nijak zareagovat.

Podle zpravodajského webu TCPalm je zraněnou seniorkou Katherine Perkinsová z amerického Marylandu. Na rybářské lodi se plavila dvěma muži přibližně stejného věku. Ti se chtěli s uloveným plachetníkem vyfotografovat, ryba se ale jen tak vzdát nechtěla.

"Plachetník vyskočil z vody a bodl Katherine do oblasti slabin, když stála vedle konzole řízení," uvádí policejní zpráva. Oba muži v tu chvíli ženě poskytli první pomoc a zamířili s lodí k pobřeží, zároveň zavolali o pomoc. Turistka nakonec skončila v nemocnici ve floridském městě Fort Pierce. Její zdravotní stav je neznámý.

Související obsah

Tamní média nemají informace ani o tom, jestli byla ryba puštěna zpět do oceánu, anebo si ji rybáři nechali. Plachetník je u sportovních rybářů velmi žádaný. Je považovaný za jednoho z nejrychlejších mořských živočichů a je proslulý neuvěřitelnými skoky.

Právě tyto ceněné schopnosti se ale nevyplatily seniorce. Odborníci doporučují pořizovat fotografie těchto ryb, aniž by byly vytahovány z vody. Plachetníci se totiž stejně po vytažení z vody a vyfocení téměř vždy pouštějí zpět do moře, ačkoliv zákony umožňují ulovit jeden kus denně.

Rybáři z Dunaje vytáhli obrovského sumce (6/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz