Zahraničí

Děsivá nehoda na dovolené. Mladíkovi se zřejmě stala osudnou touha po selfie

Děsivá nehoda na dovolené. Mladíkovi se zřejmě stala osudnou touha po selfie
Sanitka v Řecku - ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Hrůznou tragédií skončila pro britskou rodinu dovolená na oblíbeném řeckém ostrově Mykonos. Na cestu zpět si pronajali vrtulníky. Po přistání ale 22letého Jacka zasáhla do hlavy vrtule ocasního rotoru. Muž na místě zemřel. Policie pracuje s verzí, že si po přistání chtěl u vrtulníku pořídit selfie.

Skupina turistů vracející se z Řecka do Velké Británie zažila při přestupu v Athénách velkou tragédii. Na let z oblíbeného ostrova Mykonos do řeckého hlavního města si najali dva vrtulníky. Při vystupování z prvního z nich ale 22letého Jacka Fentona zasáhla do hlavy vrtule ocasního rotoru.

Podle webu The Sun byl Jack spolu se třemi kamarády po přistání odveden pozemním personálem do terminálu, pak měli společně s cestujícími z druhého vrtulníku přestoupit do soukromého tryskáče. Mladík ale ze zatím nezjištěných důvodů vlezl zpátky na heliport a rozběhl se k helikoptéře.

"Svědci vypověděli, že měl u ucha telefon a šel rychle zpátky k helikoptéře. Nedbal pokynů personálu, který na něj křičel, aby zastavil," citoval Sun šéfa řeckého úřadu vyšetřujícího letecké nehody Ioannise Kandyllise.

"Během vteřin došlo k tragické nehodě, bylo to strašlivé," dodal Kandyllis. Mladého muže zasáhla vrtule přímo do hlavy. Byl na místě mrtvý. Ani přivolaní záchranáři už mu nemohli pomoci. Pomoc poskytli alespoň pilotovi vrtulníku, který byl v šoku. Dva pracovníci pozemního personálu skončili na policii, kde musí vysvětlovat, jak se oběť mohla k vrtulníku přiblížit.

Související obsah

Podle Kandyllise ale zřejmě pozemní personál chybu neudělal. "Předpisy stanoví, že cestující mohou vystoupit buď, pokud se rotory kompletně zastavily, nebo v případě, že je zkušený personál doprovodí. V tomto případě personál doprovodil všechny pasažéry do čekárny, pak se stala ta tragédie," uvedl podle webu Daily Mail řecký vyšetřovatel.

Duchapřítomně se zachoval pilot druhé helikoptéry. Když viděl, co se stalo, přerušil přistání a přeletěl na jiný heliport v Athénách, aby cestující neviděli tělo znetvořeného mladíka. Deník The Sun uvedl, že na palubě byli Jackovi rodiče, podle Daily Mailu ale v Řecku vůbec nebyli a o nehodě se dozvěděli o několik hodin později. Mladíky měli do Řecka doprovázet rodiče jednoho z Jackových kamarádů.

"Pracujeme se všemi možnostmi, včetně té, že si mladík chtěl udělat u helikoptéry selfie," uvedl policejní zdroj pro deník The Sun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz