Domácí

Požár v domě s pečovatelskou službou! Evakuovali 22 lidí, čtyři jsou v nemocnici

Celkem devět hasičských jednotek v úterý večer zasahovalo u požáru domu s pečovatelskou službou v Jablonci nad Nisou. Budovu musely opustit desítky obyvatel, 22 z nich evakuovali hasiči. Záchranáři ošetřili osm lidí, čtyři převezli do nemocnice.

Dům s pečovatelskou službou se nachází v oblasti Mšena. Hořet začalo okolo 18. hodiny. V budově se tou dobou nacházela zhruba padesátka lidí. Někteří z nich opustili své byty ještě před příjezdem prvních hasičských jednotek na místo.

"Jednalo se o požár budovy sociálního zařízení, odkud hasiči evakuovali 22 osob," přiblížila vedoucí kanceláře ředitele hasičů Petra Knížková. Požár byl dle jejích slov rychle lokalizován a zlikvidován. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo. Proč oheň vznikl, zatím není jasné.

Související obsah

​"Na místě stále zasahujeme. Do této chvíle jsme ošetřili celkem osm pacientů. Do zdravotnického zařízení jsme převezli čtyři pacienty, z nichž dva byli lehce nadýchaní a dva byli do lékařského zařízení převezeni z důvodu rozrušení. Všichni pacienti byli při vědomí a komunikovali," sdělil TN.cz v půl deváté večer mluvčí záchranářů Michael Georgiev. 

Původně chtěli záchranáři do nemocnice převézt pět lidí, jeden z nich však transport odmítl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz