Zahraničí

Starosta Makarské má pifku na turisty. Město je začne přísně pokutovat

Starosta Makarské má pifku na turisty. Město je začne přísně pokutovat
Makarská riviéra v Chorvatsku Zdroj: TN LIVE

Turisté při dovolené na Makarské riviéře po sobě na plážích nechávají odpadky. To už rozzuřilo tamního starostu, který se do cizinců opřel. Městu totiž s čistotou pláží musí pomáhat i hasiči.

Chorvatské město Makarská se začátkem dubna zapojilo do projektu s názvem "Čisté město", který přináší řadu opatření ke zlepšení čistoty.

Po celém městě tam pravidelně uklízí komunální služby a pomáhají jim navíc hasiči. Koše se v centru města vyměňují dvakrát denně, a na plážích dokonce třikrát denně. Podle portálu 24 Sata hasiči navíc během služby myjí chodníky a uklízí pláž.

Související obsah

Chorvatští občané a turisté ale projekt nerespektují a nechávají odpadky mimo koše. "V dubnu jsme představili Čisté město, ale občané stále nechávají před kontejnery odpadky. Město proto začalo udělovat pokuty za nesprávně odložený odpad," řekl starosta Makarské Zoran Paunović portálu Slobodna Dalmacija.

Dále odkázal na přijíždějící turisty. "Jde hlavně o turisty z Bosny a Hercegoviny. Autobus je vyloží v Makarské, jdou na pláž, kde jen jedí, grilují a při odchodu po sobě nechávají všude pytle na odpadky, a to hned vedle odpadkových košů. To je neuvěřitelné," rozčílil se Paunović. 

Související obsah

Makarská riviéra sama o sobě nemá poslední dobou u turistů příliš dobré recenze. Hned několik čtenářů TN.cz popsalo své hororové zážitky. O nich si můžete přečíst zde.

 V Chorvatsku se otevírá klíčový most. Měl usnadnit cestování, chybí ale silnice (7/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz