Zahraničí

Nebezpečné koupání! Mina v moři zabila další dva lidi

Nebezpečné koupání! Mina v moři zabila další dva lidi
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Dva lidé přišli o život při vodních radovánkách v Černém moři. Podle gubernátora Mykolajivské oblasti Vitalije Kima odpálili námořní minu. Vyhlášený tam je přitom zákaz koupání.

Tragická událost se stala v ukrajinském letovisku Koblevo. Při explozi miny v moři tam zemřeli dva lidé, informovala ve čtvrtek Ukrajinská pravda.

V daném místě přitom platil zákaz koupání, což dvojice podle gubernátora Mykolajivské oblasti Vitalije Kima ignorovala. "Ještě jednou opakuji. Když je to zakázáno, tak to má důvod. Dva lidi vyhodila do povětří mina v moři," napsal. Ukrajinské ministerstvo zahraničí však k incidentu žádné další informace zatím neposkytlo, píše portál Newsweek.

Související obsah

Nejedná se přitom o první tragický incident tohohle typu. Na začátku června úřady v Oděse informovaly o smrti 50letého rekreanta, kterého rovněž zabila mina. Také tam byl v danou dobu vyhlášený zákaz koupaní. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

V polovině července se pak v Oděské oblasti muž na své narozeniny rozhodl jít si i přes varování zaplavat. V moři však narazil na minu, která ho usmrtila. O případu si můžete přečíst zde.

Podle vojenského stratéga může konflikt na Ukrajině trvat i několik let. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz