Domácí

Na dovolenou i z regionálních letišť. Cestovky rozšiřují nabídku

Poptávka po odletech z regionálních letišť roste a tak se cestovní kanceláře rozhodly jejich nabídku rozšířit. Nově se tak z letišť v Brně, v Pardubicích, v Ostravě nebo v Karlových Varech podíváte do oblíbených prázdninových destinací.

Albánie, Madeira nebo ostrov Fuerteventura. Do těchto destinací se cestující nově podívají už zkraje roku 2023 i z regionálních letišť.

"Klienti cestovních kanceláří preferují odlety na dovolenou z místa svého bydliště,“ řekla TV Nova za Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Chaloupková.

"Vyhnou se tak třeba dopravním komplikacím a můžou také letištěm projít pohodlněji, protože se tam v danou chvíli odbavuje méně letů najednou," vysvětlila mluvčí CK Čedok Kateřina Pavlíková.

Hned po Praze turisté nejvíce preferují odlet z brněnského nebo ostravského letiště, odkud pak nejčastěji cestují do Turecka, Řecka, Egypta nebo Bulharska.

"Jsme rádi za každé oživení trhu s leteckými dovolenými. My v Brně o prázdninových měsících odbavíme zhruba 100 tisíc cestujících měsíčně," prozradil přepravní provozní letiště Brno Radek Langer.

Související obsah

​Kvůli velkému zájmu se cestovní kalendáře rozhodly navýšit jak počet destinací, do kterých se bude létat, tak počet letů na stávajících trasách.

"Na základě skutečně enormní poptávky po odletech z Brna a Ostravy jsme jak posílili aktuální spoje, tak destinace do kterých létáme. Jedná se o řecké ostrovy Kos, Korfu, Zakynthos a o bulharskou Varnu," uvedla mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

Podobně je na tom i cestovní kancelář Čedok. "My nově přidáváme třeba Mallorcu nebo taky Hurghadu. Bude se létat také do egyptské Marsy Allam nebo Taby. A úplně poprvé v historii budeme také z Brna létat na Madeiru. Z Karlových varů přidáme i řeckou Krétu," vyjmenovala změny mluvčí cestovky Kateřina Pavlínová.

Související obsah

​"Postupně chceme navyšovat odlety ze všech letišť tak, aby to portfolio destinací bylo pro klienty co nejširší, aby si oni mohli vybrat, odkud jim nejvíce vyhovuje odlétat," dodal mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Během léta se ukázalo, že zájem o cestování je rekordní. Oproti předcovidovému roku 2019 je u některých cestovních kanceláří až šestkrát větší.

TN.cz, vbo

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz