Zahraničí

Pavla s Markem zahynuli v Alpách: Poslední slova před tragédií

Pavla s Markem zahynuli v Alpách: Poslední slova před tragédií
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Byla to pro ně dovolená snů. Oblíbený středoškolský učitel Marek P. (†45) a jeho manželka Pavla P. (†47) milovali adrenalin a ve francouzských Alpách si ho užívali plnými doušky. Výšlap na horu Barre des Écrins se jim bohužel stal osudným a domů už se nikdy nevrátí. Nedlouho před neštěstím sdíleli na sociálních sítích radostné příspěvky, které teď vhánějí slzy do očí.

Smrt dvojice Čechů ve francouzských Alpách zasáhla nejenom jejich blízké. Jak ukazují jedny z posledních slov Marka a Pavly, měl to pro ně být jeden z nejkrásnějších letních výletů. Než se však vůbec stihl chýlit ke konci, přišla obrovská tragédie.

Pavla se svým přátelům z dovolené poprvé ozvala 14. července. "První noc strávená v malebné Aostě plné římských památek z roku 160. Ve městě hned lanovka a možností k vyblbnutí dosyta," radovala se. "Lanovkou na ledovec Girose, návštěva ledové jeskyně v ledovci a termály. Den je krátký," přidala o den později.

Související obsah

Když přidala na facebook příspěvek 19. července, nikdo netušil, že je to naposledy. "Národní park Écrins vám nabídne vše, na co stačíte. Biotopy, ferraty, horské etapy z Tour de France, turistické výšlapy, nádherná horská jezera, kde nezmrznete, ale zaplavete si," napsala Pavla a navždy se odmlčela. Právě v écrinském národním parku jejich životy pravděpodobně vyhasly.

Manželé se měli domů vrátit minulý pátek. To už po nich ale pátraly francouzské úřady, zakrátko se objevili v české databázi pohřešovaných a ve středu se vyšetřovatelé obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost. O tu prosili i příbuzní nebo Markovi studenti na sociálních sítích. 

Související obsah

Ve čtvrtek našli policisté těla Marka a Pavly bez známek života. "Pátrání pokračovalo dnes ráno. Pár byl nalezen na dně asi třicetimetrové trhliny na severní straně hory Barre des Écrins, v nadmořské výšce přibližně 3 900 metrů," řekl portálu BFMTV francouzský státní zástupce Florent Crouhy.

Smutnou zprávu TN.cz potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Mariana Wernerová. "Můžeme potvrdit, že ve Francii došlo k úmrtí dvou českých občanů. S ohledem na rodinu nebudeme uvádět další podrobnosti," uvedla.

Přesné okolnosti tragického úmrtí českých turistů francouzská policie zjišťuje.

Co mohlo za sesuv ledovce?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz