Zahraničí

Situace v Chorvatsku: Noční zemětřesení a dlouhé kolony směrem na Záhřeb

Situace v Chorvatsku: Noční zemětřesení a dlouhé kolony směrem na Záhřeb
Dálnice v Chorvatsku - ilustrační foto. Zdroj: Profimedia

O víkendu Chorvatsko zažilo zatím největší nápor turistů letošní sezony. Situace na hraničních přechodech a na chorvatských dálnicích se v pondělí lepší jen minimálně. Směrem na Záhřeb nyní řidiči stojí v pětikilometrové koloně. V noci na pondělí navíc zemi zasáhlo zemětřesení.

Za hustého provozu stačí jedna nehoda a okamžitě se vytvoří mnohakilometrová kolona. Podle portálu DNEVNIK.hr se taková kolona v pondělí ráno vytvořila směrem na Záhřeb. Dopravní nehoda mezi obcemi Kraljevečki Novaki a Ivanja Reka omezila provoz pouze do jednoho jízdního pruhu s maximální rychlostí 40 km/h. Kolona vozidel se od rána táhne v délce zhruba čtyři kilometry.

Kolona byla dopoledne hlášena i mezi Jankomirem a mýtnou stanicí Lučko. Řada stojících a popojíždějících vozidel směrem k moři měřila přibližně pět kilometrů. Další čtyřkilometrová kolona se vytvořila mezi obcemi Buzin a Lučko. Mnoho aut stále stojí také na hraničním přechodu se Slovinskem u vesnice Donji Macelj.

Související obsah

​V noci na pondělí navíc okolo druhé hodiny ranní zasáhlo chorvatskou oblast Banoviny zemětřesení o síle 3,7 stupně Richterovy stupnice, informoval web tvnoviny.sk. Banovina je historický region rozkládající se mezi řekami Una a Kupa, otřesy však byly cítit až v Záhřebu.

"Bylo to jako náraz náklaďáku do baráku," popsal tamní obyvatel, kterého probudilo zemětřesení. "Matka světa se otřásla, a to moc. Kdy tohle trápení přestane?" ptá se další.

"Středně silné zemětřesení s epicentrem 13 kilometrů západně od města Petrinja bylo následováno dvěma dalšími a velmi slabými zemětřeseními," uvedla na twitteru chorvatská seismologická služba. 

Jedete autem na dovolenou? Připravte si nervy, očekávají se velké kolony (07/2022):TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz