Zahraničí

Pavla zahynula s manželem v Alpách. "Dokázala nabít energií," vzpomínají kolegové

Pavla zahynula s manželem v Alpách. "Dokázala nabít energií," vzpomínají kolegové
Marek P. a Pavla M. jsou po smrti Zdroj: Policie ČR

Tragicky skončil život středoškolského učitele Marka P. (†45) a jeho manželky Pavly (†47). Osudným se pro ně stal výšlap na horu ve francouzských Alpách. Na návrat fyzioterapeutky z dovolené marně čekali i kolegové z práce. Ti na ni vzpomínají jako na člověka, který je dokázal nabít svojí energií.

Smrt dvojice Čechů ve francouzských Alpách zasáhla nejen blízké. Na návrat Pavly, která pracovala jako fyzioterapeutka v nemocnici v Novém Městě na Moravě, čekali marně i její kolegové. "Tragédie, kterou před pár dny potvrdily francouzské úřady, se dotkla nás všech. Paní Pavla M. byla naší dlouholetou a skvělou kolegyní. Vždy spolehlivá a profesionální," uvedla na facebooku ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková.

S láskou na ni vzpomínají také kolegové. "Pavča byla snad nejenergičtější fyzioterapeut široko daleko. Málokdo jejímu tempu stačil, byla to taková 'tryskomyš'," usmívali se při vzpomínce na ni pracovníci nemocnice.

Související obsah

"Její láska ke sportu a pohybu celkově byla vidět nejen v jejím soukromém životě, ale i v tom pracovním. V klidu vydržela sedět snad jen u počítače při nezbytné administrativě. A i to si kompenzovala tím, že do práce jezdila ze Žďáru na kole snad za každého počasí, někdy se těch 10 kilometrů i proběhla. Pohyb byl prostě jejím životem," doplnili kolegové.

Všichni se na ni mohli vždy spolehnout. "Žádnou práci neodmítla, se vším se vždy popasovala s lehkostí. Snad právě jen s papírováním a počítačem si příliš netykala, ale vždy se vše zvládla naučit. K pacientům se chovala s respektem a snažila se pro ně udělat maximum možného," popsal Pavlin kolega Štěpán Jáchym.

Ten zároveň doplnil, že rádi ji měli i pacienti. "Dokázala je nakazit svojí energií a namotivovat k aktivitě při terapiích. Zároveň k nim byla upřímná ve vztahu k jejich zdravotnímu stavu. V kolektivu nám bude hodně chybět," uzavřel Jáchym.

Po tragicky zesnulém páru zůstaly dvě dcery. Rodinu lze podpořit prostřednictvím účtu Nadace Merebit, informovala nemocnice. Číslo účtu, na který mohou lidé posílat své příspěvky, je 2501982590/2010, variabilní symbol 72022.

Související obsah

Pavla s Markem se měli domů vrátit 22. července. To už však po nich pátraly francouzské úřady. Následně se dvojice objevila také v české databázi pohřešovaných a vyšetřovatelé se obrátili se žádostí o pomoc i na veřejnost.

Jejich těla našli policisté ve čtvrtek. "Pátrání pokračovala dnes ráno. Pár byl nalezen na dně asi 30metrové trhliny na severní straně hory Barre dec Écrins v nadmořské výšce přibližně 3 900 metrů," uvedl tehdy portálu BFMTV francouzský státní zástupce Florent Crouhy. Smutnou zprávu redakci TN.cz potvrdila také mluvčí českého ministerstva zahraničí Mariana Wernerová.

Ledovec v Dolomitech zabil dva Čechy. Co mohlo za jeho sesuv?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz