Zajímavosti

Námořní mina mířila na pobřeží. Zlikvidovat ji musela armáda

Další námořní mina ohrožovala pobřeží v rumunské části Černého moře. V okrsku Eforie ji unášel proud necelé čtyři kilometry od pobřeží. Představovala tak nebezpečí pro lodě, které se v oblasti nacházely.

Rumunská armáda byla již podruhé nucena likvidovat námořní minu. Ta se tentokrát nacházela v okrsku Eforie, a to necelé čtyři kilometry od pobřeží, čímž ohrožovala lodě, které proplouvaly okolo.

Naštěstí si nebezpečného předmětu v neděli večer všimli vojáci. Ti minu podle agentury Reuters nedaleko černomořského pobřeží řízeně zlikvidovali. Rumunsko však není jedinou zemí, která měla s námořními minami problémy.

Související obsah

Dalšími státy jsou Bulharsko a Turecko, jejichž armády musely tento typ výbušnin několikrát likvidovat od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Kvůli tomu muselo zdražit pojištění ropných lodí, které se Černým mořem plaví.

Dalším rizikem je pak samotný konflikt na Ukrajině, jenž výrazně snižuje bezpečnost v černomořských vodách. Podle webu US News pak musela být na vodu bez pojištění spuštěna nová rumunská plošina na těžbu zemního plynu. Zahájila provoz v červnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz