Domácí

Nemocnému muži z Prahy šlo o život. Policie ho vypátrala v jiné obci

Nemocnému muži z Prahy šlo o život. Policie ho vypátrala v jiné obci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Pražští policisté pátrali po pohřešovaném muži, který zmizel v noci na pondělí krátce po operaci mozku. Z té se zotavoval u své dcery. Vzhledem k tomu, že trpí vaskulární demencí čtvrtého stupně a špatně se orientuje v čase a prostoru, byl podle policistů ve vážném ohrožení života. Nakonec ho vypátrali za Prahou, muž je živý a v pořádku.

Okolo poledne policie informovala, že pohřešovaného 57letého muže, kterému šlo o život, vypátrala v Horoměřicích za Prahou. "Na základě medializace a poznatku od vás jsme muže v pořádku nalezli," poděkovali policisté veřejnosti za pomoc.

Muž odešel nepozorovaně ve večerních hodinách z bytu v ulici Divoká Šárka v Praze 6. Tam se u své dcery zotavoval po náročné operaci mozku. Vzhledem k tomu, že je muž vážně nemocný, rodina měla obavy o jeho život. Podle policie totiž trpí vaskulární demencí čtvrtého stupně a jeho odchod mohl mít fatální následky.

Související obsah

​Trápí ho výpadky krátkodobé paměti, je dezorientovaný v čase a prostoru, mohou u něj nastat také deprese a jeho chování je nepředvídatelné. Onemocnění je navíc spojené s epilepsií. "Pohřešovaný je tudíž ve vážném ohrožení života. Nemá u sebe doklady ani mobilní telefon," zdůraznil policejní mluvčí Richard Hrdina, když žádal veřejnost o pomoc.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz