Zahraničí

Čech na dovolené vyfotil obrovský požár. Okolí Šibeniku zachvátily plameny

Čech na dovolené vyfotil obrovský požár. Okolí Šibeniku zachvátily plameny
Požár u Šibeniku Zdroj: Se svolením Lukáše Bárty

S letními požáry se stále potýká Chorvatsko. Okolí města Šibeniku zachvátil v úterý odpoledne oheň hned na třech místech, přičemž se chorvatským hasičům podařilo plně uhasit pouze jedno z nich. Do boje s plameny se zapojilo více než sto hasičů.

Hned na třech místech mezi chorvatským Šibenikem a Vodicí vypukly v úterý odpoledne požáry. Proti ohni vyrazilo do boje více než sto chorvatských hasičů. Pomohla jim také čtyři hasící letadla, která nabírala vodu v moři přímo před zraky turistů ležících na plážích v okolí Šibeniku, píše portál Dnevnik.

Požár však nezaměstnal jenom hasiče, napilno měli také pracovníci elektráren. Oheň totiž přerušil proud hned na několika místech. Bez elektrického vedení i bez internetu se rázem ocitly hned tři městečka: Jadrija, Bgdanovići a Srima. Proud vypadl také na polovině nedalekého ostrova Murter.

Související obsah

​V zasažené oblasti byl také pan Lukáš Bárta, kterému se podařilo požár vyfotit. "Celý den jsme tu byli jak na trní. Nedalo se tu dýchat, všude byl popel. Večer už se to trochu uklidnilo," popsal pan Bárta požár. Podle jeho svědectví byli lidé z Vodice bez signálu i elektřiny více než šest hodin.

Hasičům se už daří dostávat požár pod kontrolu. Jedno z ohnisek dokázali zcela zneškodnit a požár se dál nešíří. "Stále však musíme být opatrní, protože požár zasáhl velmi rozsáhlou oblast. Vyzývám všechny obyvatele Jadrije a Srimy, aby přes noc nevycházeli ze svých domovů," řekl podle portálu Jutarnji místostarosta Šibeniku Danijel Mileta.

Hasiči budou pokračovat v práci i v průběhu noci. "Nehrozí, že by se požár opět rozšířil jako dopoledne," sdělil Mileta. Nebezpečí však stále představuje silný vítr, který by mohl v noci přijít a požár znovu rozfoukat a rozšířit mimo kontrolovanou oblast.

Podívejte se na fotografie požáru, které pořídil pan Bárta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz