Thajsko

Exotická destinace teskní po turistech. Nabízí ubytování levnější než rohlík

Exotická destinace teskní po turistech. Nabízí ubytování levnější než rohlík
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Thajsko se vzpamatovává z následků pandemie covidu, která utlumila cestovní ruch. Hotely v tamním městě Čiang Mai se tak ve spolupráci se státním úřadem snaží přilákat zákazníky neobvyklým způsobem. Nabízí ubytování za pouhý jeden thajský baht na noc, což je v přepočtu necelých 70 haléřů. Nabídka má ale určité limity.

Stále nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Možná vás zaujme thajská kampaň, která má po náročném covidovém období přilákat návštěvníky na neuvěřitelně levné ubytování. Zapojil se do ní například i hotel Harmonize, který leží v thajském městě Čiang Mai. "Připravte se na speciální akci, kdy zákazníci zaplatí za pokoj pouze jeden baht. Opakujeme, pouze jeden baht!" napsal hotel na facebooku.

V přepočtu na české koruny tak jedna noc vyjde levněji než například rohlík, tedy na necelých 70 haléřů. Akci hotel spustil ve spolupráci s thajským úřadem pro cestovní ruch TAT a aplikací Robinhood. Není tak divu, že jednou z podmínek je mít staženou tuto aplikaci a zarezervovat si hotel přes ní.

Podle prezidenta Thajské hotelové asociace Punata Thanalaopanita se kampaně, která má podpořit cestovní ruch, účastní více než 200 dvou- až tříhvězdičkových hotelů ve městě Čiang Mai. K projektu se podle thajského deníku Pattaya Mail připojilo také více než 100 restaurací v tomtéž městě. V rámci kampaně totiž kromě ubytování za 70 haléřů návštěvník obdrží také denní poukazy na stravování v hodnotě 300 bahtů (200 korun).

Související obsah

​Nabídka má samozřejmě i své limity. Zájemci si totiž musí stihnout zarezervovat pokoj do 7. srpna. Termín pobytu je ohraničen datem 31. října. Cílem iniciativy je pomoci provozovatelům menších hotelů, kde je obsazenost pouhých 30 %. Zvýšit by se měla alespoň na 50 %.

Město Čiang Mai je turistickým centrem severní části Thajska. Jedná se o město ve vnitrozemí, které od moře leží stovky kilometrů, přesto má návštěvníkům co nabídnout. Je tam například přes 300 chrámů a v okolí je národní park Doi Suthep, kde se mimo jiné nachází zimní sídlo thajské královské rodiny.

Podívejte se na speciál Expertů na cestách, který se věnoval Thajsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz