Domácí

Žena naletěla podvodníkovi, z účtu převedla 750 tisíc. Sama je však spolupachatelkou

Žena naletěla podvodníkovi, z účtu převedla 750 tisíc. Sama je však spolupachatelkou
Internetový podvod (ilustrační snímek) Zdroj: TV Nova

Mladá žena z Přerovska se stala obětí dalšího kybernetického podvodu. Kuriózní na celém případu je fakt, že se ocitla jak v pozici poškozené, tak i v roli podezřelé z trestného činu. Skrz svůj bankovní účet totiž nechala protéct zhruba tři čtvrtě milionu korun.

Podvodů na internetu a v kyberprostoru poslední dobou přibývá. Oběti těchto zločinů dělají stále stejnou chybu – na základě požadavku podvodníků si do svých počítačů nainstalují program pro vzdálený přístup, který podvodníkům umožní na bankovních účtech provádět finanční transakce. Někdy se ale i sám podvedený může stát spolupachatelem, jak dokládá případ z minulého týdne, který se stal na Přerovsku.

Neznámý muž telefonicky oslovil partnera mladé ženy s tím, že mu potřebuje vyplatit peníze z údajného investování do kryptoměn. V tu chvíli se do celé záležitosti vložila adresátova přítelkyně. Do svého notebooku si nainstalovala program AnyDesk, čímž podvodníkovi umožnila přístup do počítače. Následně se přihlásila do svého internetového bankovnictví, s pachatelem byla stále v telefonickém kontaktu.

Související obsah

​Během hovoru jí na účet přišly čtyři platby v celkové výši téměř 750 tisíc korun. O původu peněz žena nic nevěděla, přesto na základě dalších pokynů přeposlala tuto částku na další účet, o kterém rovněž nic nevěděla. Při transakcích navíc přišla o necelých 17 tisíc korun, které z jejího účtu vybral volající.

Žena se tak ocitla v situaci, kdy je jak poškozenou, tak podezřelou z trestného činu. "Je podezřelá z legalizace výnosů trestné činnosti z nedbalosti, protože přes svůj účet nechala protéct téměř tři čtvrtě milionu korun. A to aniž by věděla, odkud peněžní prostředky pocházejí, komu patří nebo z jakého důvodu jí byly na její účet připsány," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz