Domácí

Na Babišových mítincích roste agrese. Postup policistů v Krumlově bude řešit inspekce

Na Babišových mítincích roste agrese. Postup policistů v Krumlově bude řešit inspekce
Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš Zdroj: Profimedia

Situace a atmosféra na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se vyhrocuje. Lidé jsou na nich vůči sobě stále agresivnější. A týká se to jak Babišových odpůrců, tak i příznivců. Středeční incident v Českém Krumlově, při kterém Babišovu odpůrkyni zadrželi dva neuniformovaní policisté, bude dokonce prošetřovat Úřad vnitřní kontroly Policejního prezidia České republiky.

Na Babišových mítincích přituhuje. Pouští se tam do sebe příznivci hnutí ANO s jeho odpůrci, míra agresivity stoupá na obou stranách. Na setkání v Třeboni v úterý policii někdo nahlásil chystaný atentát na Babiše, ve středu v Českém Krumlově zase dva neuniformovaní policisté spoutali a odvezli ženu z tábora Babišových odpůrců.

Na sociálních sítích se v posledních dnech objevila řada videí, která dokládají vyhrocenou atmosféru na akcích Andreje Babiše. Zachycen je i středeční incident. "Záběrům na videu předcházelo fyzické napadení neuniformovaného policisty ze strany ženy. Z důvodu vyvrácení jakýchkoliv pochybností policejní prezident Martin Vondrášek uložil bezodkladně Úřadu vnitřní kontroly PČR, aby prověřil taktiku a postup zakročujících policistů," uvedla Policie ČR na svém twitteru. Na incident jako první upozornil portál Forum 24.

Hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter redakci TN.cz přiznal, že situace, které se odehrávají na náměstích během setkání Babiše s veřejností, nejsou pro hnutí vůbec příjemné. A dodal: "Bohužel s tím nemůžeme nic dělat. My máme legálně nahlášený zábor veřejného prostranství. A kdo se akce zúčastní, je čistě jeho věc. Máme přece svobodu a demokracii."

Podle Richtera má hnutí svázané ruce. "Kdybychom na ten protestující a pískající dav zavolali policii, tak by nám zase nadávali do estébáků a podobně. Je třeba si uvědomit, že když někdo třeba hodí vajíčkem po projíždějící dodávce, zasáhne pouze ji. Když ale někdo rozbije vajíčko o hlavu člověka stojícího vedle něj, a to z bezprostřední blízkosti, není příliš velkou záhadou, že to vyvolá zpětnou reakci," sdělil manažer.

Související obsah

​Podle svých slov se na mítincích šéfa hnutí ANO schází stále stejná skupinka Babišových odpůrců. "Svolávají se na sociálních sítích, jsou to cílené provokace. Neumím si představit, že by naše hnutí takto posílalo své příznivce, aby narušovali politické mítinky ostatních stran," uzavřel Richter s tím, že se spolu s hnutím obává ještě větší eskalace nevraživosti mezi lidmi.

Bitva o křeslo prezidenta: První kolo by vyhrál Babiš, Pavel si polepšil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz