Zahraničí

Putin se sešel s německým expremiérem. Prozradili, jak bude Rusko dál postupovat

Putin se sešel s německým expremiérem. Prozradili, jak bude Rusko dál postupovat
Gerhard Schröder Zdroj: Profimedia

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který je známý svými proruskými postoji, se setkal s Vladimirem Putinem. Prohlásil pak, že se Rusko snaží vyjednat řešení války. To však Ukrajina popírá.

Setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem se navzdory kritice nevyhnul bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Přítel ruské hlavy státu s ní mluvil například i o dohodě o obilí. Díky té může Ukrajina přes Černé moře vyvážet obilí a další zemědělské produkty.

I přesto, že je bývalý německý kancléř přítelem Vladimira Putina, řekl, že byl útok na Ukrajinu chybou. Schröder podle webu polsnatnews.pl naznačil, že by měl Kreml usilovat o řešení konfliktu a že Rusko chce prý jednat. To však vyvrací Ukrajina s tím, že jakýkoliv dialog bude podmíněn příměřím a stažením ruských vojsk.

Související obsah

"Je prostě nechutné, když bývalí představitelé velkých států s evropskými hodnotami pracují pro Rusko, které proti těmto hodnotám válčí," stojí v oficiálním prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Podle jeho slov Ukrajina musí nadále bojovat. "Musíme porazit teroristy na našem území, musíme šířit informace o ukrajinských zájmech a dosáhnout úspěchu a vítězství pro Ukrajinu," dodal. Zelenskyj opět apeloval i na spojence. Řekl, že teror lze porazit pouze společnou silou.

Zelenskyj v červenci odvolal ukrajinského velvyslance v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz