Zajímavosti

Společnost Google přichází s novinkou. Uživatelé po ní dlouho volali

Společnost Google přichází s novinkou. Uživatelé po ní dlouho volali
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Oblíbený internetový vyhledávač od firmy Google přichází se změnou, která uživatelům usnadní hledání potřebných informací. Firma prý novinku zavádí právě na žádost uživatelů.

Vyhledávání v prohlížeči Google je zase o něco snadnější. Firma totiž na svém blogu představila novinku, která pomůže uživatelům hledajícím konkrétní spojení. 

Při jeho hledání je potřeba do vyhledávače zadat uvozovky a vyhledávač následně najde konkrétní frázi. Tato možnost sice funguje už dlouho, ale dosud měla své mouchy. U nabídnutých výsledků se totiž ukázala pouze ona hledaná fráze. Chybělo však okolí textu, což uživatelům komplikovalo pochopit význam celé zprávy. Nebylo tak jasné, jestli se jim právě tento výsledek hodí. To se ale nyní mění.

Související obsah

​Nově bude Google nabízet výsledky s hledanou frází včetně celého kontextu, a frázi navíc zvýrazní. Pro uživatele by to mělo být přehlednější a srozumitelnější. Uvidí totiž přímo text, který obsahuje jejich frázi. Po kliknutí na daný odkaz je navíc Google přenese přímo na daný výraz, a nemusí ho tedy následně hledat.

Doposud uživatele vyhledávač přenesl pouze na webovou stránku, kde si museli hledaný výraz znovu najít. Společnost touto změnou reagovala na požadavky uživatelů, kteří po vylepšení volali. 

Změna ve vyhledávání Zdroj: Google

​Společnost Google příliš často změny neoznamuje. Jednu z posledních představila loni v červnu. Tehdy firma uvedla, že bude pravidelně promazávat obsah ze služeb, ve kterých jsou uživatelé neaktivní. Podrobnosti najdete v tomto článku na TN.cz

Loni také firma oznámila novinku týkající se její navigace Google Maps. Přidala kromě možnosti vydat se nejkratší nebo nejrychlejší cestou ještě další variantu. Tou je nejekologičtější trasa s nejnižší možnou uhlíkovou stopou.

Google také nabízí možnost si zahrát hry. Podívejte se, kde je vyhledávač ukrývá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz