Domácí

Šestiletá holčička bloudila ulicemi města. Vydala se za maminkou do práce

Šestiletá holčička bloudila ulicemi města. Vydala se za maminkou do práce
Dívenka se vydala za maminkou do práce Zdroj: Městská policie Karlovy Vary

Za maminkou do práce vyrazila teprve šestiletá holčička. Kolemjdoucí ji našla, jak brzy ráno bloudí ulicí v Karlových Varech. Strážníci dívenku předali sociální pracovnici a následně si ji vyzvedla její matka.

Kolemjdoucí holčičku našla v pondělí po sedmé hodině ráno v jedné z ulic městské části Stará Role v Karlových Varech. Dívenka řekla, že jde za maminkou do práce, ale zabloudila. "Strážníci si ji převzali a začala 'hra' formou otázek ze strany hlídky a odpovědí ze strany děvčete," přiblížili pracovníci městské policie na facebooku.

Operační středisko poté kontaktovalo pracovnici Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (ODSPOD). "Hlídka se s holčičkou vydala k místu bydliště, kde po jejím odchodu zůstaly otevřené vchodové dveře. Za dohledu strážníků pak dítko dveře zabouchlo a vydalo se za doprovodu uniforem do služebního auta," přiblížila hlídka.

Související obsah

Dívenku strážnici dopravili na magistrát, kde si ji převzala pracovnice OSPODu. Následně si pro ni přišla její maminka. "Ta odjela 'pouze' na chvilku do práce, aby vypomohla s vybalováním zboží. Celou záležitost si dořešila pracovnice magistrátu," uzavřeli strážníci.

"V případě, že nastane podobná situace nebo se dítko ztratí, je důležité, aby znalo své jméno i jména rodičů, adresu bydliště a kde rodiče pracují," apelují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz