Domácí

Hrdina zachránil ženu před znásilněním. Útočník byl za násilnosti třikrát ve vězení

Hrdina zachránil ženu před znásilněním. Útočník byl za násilnosti třikrát ve vězení
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Dvaatřicetiletý muž z Berouna zabránil tomu nejhoršímu. Když v noci nedaleko vlakového nádraží zaslechl volání o pomoc, neváhal a vydal se za zoufalým hlasem. Doběhl tak k mladé ženě, kterou se chystal znásilnit 35letý muž. Přivolaní policisté ho krátce poté dopadli – zjistili, že byl v minulosti už třikrát odsouzen za násilnou trestnou činnost.

Chybělo málo k tomu, aby se pokus o znásilnění stal dokonaným činem. Událost se odehrála kousek od berounského vlakového nádraží, a to na konci července, policisté o ní však informovali až nyní. Tamní ulicí Švýcarská šla po půlnoci 23letá žena a cestou si všimla dvou mužů.

Neměla z nich dobrý pocit, proto se rozhodla změnit směr. To ale jednoho z nich neodradilo, naopak se vydal za ní. Po chvíli ji oslovil a začal ji osahávat. Žena se okamžitě začala bránit, muž ji ale uchopil a odtáhl do křoví, kde ji povalil na zem. Zatímco zoufalá oběť volala o pomoc, násilník jí rozepl kalhoty a připravoval se na soulož.

Žena v tu chvíli měla obrovské štěstí, že šel zrovna kolem 32letý muž, který volání o pomoc zaslechl. Neváhal a okamžitě se na místo vydal. Když spatřil, co se děje, do útočníka se pustil a od ženy ho odtáhl. Ten se posléze dal na útěk.

Související obsah

​"V tu chvíli šla okolo místa ještě dvojice, která také volání o pomoc slyšela," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zatímco pár u ženy zůstal do příjezdu policie, zachránce sledoval násilníka a pokusil se ho zadržet, nicméně neúspěšně.

Kromě policistů a kriminalistů na místo dorazila i psovodka se svým služebním psem Casiopea. "Policistka své čtyřnohé parťačce dala načichat možný pach pachatele a fenka ihned šla po stopě dlouhé asi 150 metrů, která vedla směrem k místní ubytovně," popsala zásah Richterová. U tamní pekárny stopa končila, Casiopea tak díky svému čenichu napomohla k nalezení násilníka.

Kriminalisté krátce nato zahájili proti 35letému muži trestní stíhání a obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu pokusu o znásilnění. Obviněný muž skončil ve vazbě. "V minulosti byl třikrát pravomocně odsouzen za násilnou trestnou činnost a nyní mu hrozí trest odnětí svobody na 2 roky až deset let," zakončila Richterová a poděkovala zachránci i dvojici za to, že jim volání o pomoc nebylo lhostejné.

Muž se u baru pokusil znásilnit opilou dívku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz