Domácí

Matka zakleknutého hocha: Policisté se prokázali, až když jsem na ně skočila

Velký rozruch vzbudilo na sociálních sítích video, které ukazuje zásah policistů proti školákovi. Ten byl společně se svou matkou v Borovanech na jihu Čech na mítinku bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Policisté v civilu na něj podle matky zaklekli poté, co chtěl vrátit reproduktor, který předtím vzal organizátorům. Našemu štábu se podařilo mluvit s matkou i s chlapcem. A ti popsali, co se podle nich v Borovanech odehrálo.

Tři policisté klečící na patnáctiletém chlapci. To je vidět na fotografii pořízené na mítinku v Borovanech. Jakub má podle jeho maminky poruchu autistického spektra. Oba se tam přišli podívat. Podle ní ho rozčílila slova, která tam slyšel.

"Neunesl to, prostě nastal u něj zkrat a odnesl ten reproduktor. Po pár metrech mu došlo, že to nebylo správný, takže když doběhl Babišův tým, tak jim zcela bez odporu ten reproduktor odevzdal. V tu chvíli za ním už přiběhli ti policisté," popsala chlapcova maminka Michaela Selmi Walissová.

Nikdo z přítomných prý netušil, že se jedná o policisty v civilu. Kubu zpacifikovali. "Křičela jsem na ně, že je postižený, že je autista, že je nezletilý. Oni teda vůbec nevnímali, jak byli sami v tom zásahu, já jsem teda tomu jednomu skočila na záda," pokračovala. "Spíš jsem nevěděla, že se fakt jedná o policii," doplnil mladík.

Související obsah

​"Ještě jsem křičela, zavolejte policii, protože mě vůbec nenapadlo, že to byla policie. Sice ten jeden si potom začal dávat pásku během toho zákroku, ale musím se přiznat, že v tu chvíli mi to nepřišlo relevantní. Potom tedy někdo přiběhl, kdo mi ukázal placku," pokračovala Walissová.

Jakuba odvezli na policejní oddělení. Matku prý odmítli vzít s sebou. Ta se tam vydala za nimi a až na služebně se celá situace vysvětlila. "Podali jsme si ruce a slušně jsme se rozloučili, já bych toto chtěla nesmírně ocenit. Nechci, aby to postihlo řadové policisty, protože tady si někdo musí uvědomit, proč je tam poslali," poznamenala Walissová.

Samotný zásah policie matka 15letého Kuby hodnotit nechce. Osobní zášť prý necítí. Vadí jí speciálně chování jen jednoho z policistů: "Byl na jedné akci, myslím, že v Jindřichově Hradci, vyfocen s Babišovou agitační čepicí."

Související obsah

​Mítinky hnutí ANO v jižních Čechách zřejmě zatím byly nejvyhrocenější. V Táboře se šéf Hnutí ANO opřel nevybíravě do svých oponentů a šťouchal do policisty, kterého vyzýval k zásahu.

V Českém Krumlově měli dva neuniformovaní policisté odvézt v neoznačeném autě na služebnu ženu, která jednoho z nich udeřila. Netušila prý, že jde o policistu. Zákrok prověří policejní úřad vnitřní kontroly.

Zásah policie proti chlapci v Borovanech kritizuje řada politiků. Podívejte se na reportáž TV Nova:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz