Zahraničí

Tragická nehoda polského autobusu s poutníky v Chorvatsku. Zemřelo nejméně 12 lidí

V Chorvatsku nedaleko Záhřebu na dálnici A4 havaroval v sobotu ráno polský autobus s poutníky. Zemřelo nejméně 12 lidí, přes 30 dalších se zranilo.

Tragická událost se odehrála v sobotu před šestou hodinou ráno na dálnici A4, a to několik desítek kilometrů od chorvatského Záhřebu mezi městy Jarek Bisaški a Podvorec. "Podle prvotních informací zemřelo při nehodě autobusu s polskou registrační značkou 11 lidí," informovalo na twitteru chorvatské ministerstvo vnitra.

Přes 30 lidí se zranilo. Zdravotníci je převezli do nemocnic v Záhřebu a Varaždínu, není však dosud známý rozsah jejich zranění. Na místo neštěstí dorazil také chorvatský ministr vnitra Davor Božinović, píše portál DNEVNIK.hr.

Související obsah

V nemocnici pak po převozu zemřel další člověk, informoval portál RTL.hr. Ten je tak 12. obětí. Při nehodě zasahovali policisté ze Záhřebu a Varaždínu a několik jednotek hasičů i záchranářů.

Mluvčí polského ministerstva zahraničí Lukasz Jasina televizi TVN24 potvrdil, že všichni byli polskými občany. "Na palubě bylo 42 cestujících a dva řidiči," uvedl. Podle polského premiéra Mateusze Morawieckého se jednalo o poutníky z Bratrstva svatého Josefa z Varšavy, kteří cestovali do vesnice Medžugorje v Bosně a Hercegovině.

Provoz na dálnici je omezený, jezdí se jen v jednom jízdním pruhu. Příčiny tragédie policisté nezveřejnili. Podle neoficiálních informací portálu Jutarnji.hr řidič autobusu mohl usnout za volantem a následně sjel z dálnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz