Domácí

Kapela Lucie musela náhle přerušit koncert. Víme proč

Kapela Lucie musela náhle přerušit koncert. Víme proč
Kapela Lucie Zdroj: Profimedia

Oblíbená kapela Lucie měla koncert, na který fanoušci dlouho nezapomenou. V sobotu večer skupina hrála v amfiteátru u hradu Loket, vystoupení však musela přerušit. Mladý muž vylezl na skálu poblíž akce, podle policie byl navíc opilý. Zachránili ho až hasiči.

Krásná scenérie hradu, který se tyčí na skále u amfiteátru Loket, se stala dějištěm nečekaného incidentu na koncertu kapely Lucie. Během vystoupení totiž zasahovali na hradní skále hasiči, kteří se snažili dostat na zem mladého muže, informoval jeden z diváků TN.cz. Později se navíc ukázalo, že zachráněný muž byl podnapilý.

"Koncert skupiny Lucie měl začít ve 20 hodin a najednou začala přijíždět policejní auta na velmi neobvyklá místa kolem řeky. Pak jsme si všimli člověka, který vylezl na skálu pod hradem naproti přírodnímu divadlu. A procházel se po ní," popsal divák. Dobrodruh se vydal k vrcholku, který kromě výhledu nabízel i kulturní zážitek v podobě koncertu.

Související obsah

"Potom přijeli hasiči s horolezeckou výstrojí. Příprava trvala asi tři čtvrtě hodiny, pak několik hasičů vylezlo nahoru a dva z nich k muži slanili, ale už byla tma. Následně ho dopravili dolů k řece," dodal svědek. Koncert Lucie pak pokračoval zhruba od půl desáté.

"V sobotu večer přijali hasiči žádost o pomoc od kolegů z policie, na skále pod hradem Loket se nacházela osoba, ke které se hlídka nemohla nijak dostat. Hasiči na místo vyslali výškovou techniku ze stanice Sokolov a lezeckou skupinu ze stanice Karlovy Vary a Cheb," potvrdili hasiči Karlovarského kraje na facebooku.

Související obsah

"Po příjezdu záchranářské techniky na místo muž telefonicky oznámil, že sám sleze dolů. To mu hasiči na dálku rozmluvili, hrozilo, že muž spadne z více než 30metrové výšky," popsala hasičská záchranná služba.

"K muži slanili hasiči z oken hradu, druhá skupina lezců postupovala k muži zespodu od řeky Ohře. Muže pak hasiči bezpečně s použitím lanové techniky dopravili na zem, kde si jej převzala policie," informovali hasiči o záchraně mladého odvážlivce.

Když už byl muž bezpečně na zemi, bylo zjevné, že se před výstupem na skálu posilnil alkoholem. Nadýchal téměř 1,4 promile.

Podívejte se na video, jak muže hasiči sundávali ze skály:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz