Zahraničí

Horor na dovolené: Tři žraloci se pustili do malého chlapce, potrhali mu nohy

Horor na dovolené: Tři žraloci se pustili do malého chlapce, potrhali mu nohy
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Rodina z Velké Británie vycestovala na vysněnou dovolenou na Bahamy, relaxování v tropickém ráji se ale během chvíle proměnilo v noční můru. Při jednom z výletů totiž osmiletého chlapce napadli nejméně tři žraloci, kteří ho pokousali na obou nohách. Z vody ho zachránila jeho starší sestra.

Čtyřiačtyřicetiletý Michael z Velké Británie vyrazil na konci července se svými dětmi Emily (12), Lily (9) a Finleym (8) na Bahamy. Měla to být dovolená snů, rodina měla naplánované výlety na pět ostrovů. Mimo jiné i na Compass Cay proslulým svou kolonií žraloků vouskatých, kteří jsou oblíbenou turistickou atrakcí.

Právě na tomto ostrově se ale dovolená změnila v horor. Rodina tam viděla žraloky plavající v laguně mezi lidmi. Nadšené děti se k nim proto rozhodly přidat, aniž by věděly, že žraloky někdo zrovna krmil zbytky jídla. "Najednou jsem uslyšel vyděšený křik a viděl jsem desítky žraloků, jak krouží kolem Finleyho," řekl britskému deníku The Sun Michael.

Nejméně tři žraloci chlapce napadli a pokousali mu nohy. "Bylo tam tolik krve. Z nohou mu visely kusy masa," popsal děsivý zážitek chlapcův otec. Před dalšími útoky Finleyho zachránila jeho sestra Lily, která ho za ruce vytáhla z vody. "Pořád opakoval: Tati, já nechci zemřít. Já nechci jít do nebe," vzpomíná Michael.

Související obsah

​Na nejbližší kliniku chlapce odvezli na golfovém vozíku. Odtamtud byl přepraven do nemocnice do hlavního města Nassau, kde podstoupil tříhodinovou operaci. Za přelet mezi ostrovy otec zaplatil dva tisíce liber (téměř 60 tisíc korun). Nyní je rodina už zpátky v Ketteringu v Anglii, odkud pochází. Finleyho stav se lepší, stále ale musí používat vozík a nohy mu už zůstanou zjizvené.

Co se dovolené týká, Michael je naštvaný, že podle průvodců je koupání se žraloky bezpečné. Provozovatel zájezdu, společnost Exuma Escapes, se ale hájí, že děti šly bez průvodců do laguny, která se při jejich zájezdech nevyužívá. Žraloci jsou navíc podle ní sice učenliví a mírní, musí se s nimi ale správně zacházet.

I floridská cestovní kancelář Bahamas Air Tours, která láká na koupání se žraloky vouskatými v Compass Cay, na svých webových stránkách zdůrazňuje, že tento zážitek návštěvníci podstupují zcela na vlastní riziko. "Zdejší žraloci jsou divoká zvířata, a přestože je majitelé Compass Cay Marina považují za domácí mazlíčky, měli byste dbát opatrnosti. Tito tvorové jsou ale většinou neškodní, a pokud je nebudete provokovat nebo se je pokoušet krmit, budete v bezpečí," uvádí.

Podle potápěčů žraloci na lidi většinou útočí omylem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz