Zajímavosti

Princ George a princezna Charlotte to mají ve škole těžké. Musí používat jiná jména

Princ George a princezna Charlotte to mají ve škole těžké. Musí používat jiná jména
Princ George a princezna Charlotte na oslavě královnina jubilea Zdroj: Profimedia

Navzdory svým titulům a statusu musí používat princ George a princezna Charlotte ve škole jiná jména. Čeká to i malého Louise, který má příští měsíc nastoupit do školy. Podívejte se, jak malým princátkům ve škole říkají.

Přestože si v současné době užívají malý princ George a princezna Charlotte společně se svými rodiči Williamem a Kate a mladším bratrem Louisem prázdniny, čeká je za měsíc návrat do školních lavic.

Ve škole to nemají tak lehké, jak si mnozí mohou myslet, obě děti si musí zvyknout na jiná jména. Dlouhé tituly, jména a oslovení Vaše Veličenstvo nahrazují obyčejné přídomky jejich titulů a stávají se normálními dětmi.

Související obsah

Například princ George se jmenuje George Alexander Louis s oficiálním titulem Jeho královská výsost princ George z Cambridge. Ve škole mu však říkají obyčejně, a to George Cambridge, informoval portál Mirror.

Podobně to má i jeho sestra Charlotte, jejíž celé jméno zní Charlotte Elizabeth Diana a její oficiální titul je Její královská výsost princezna Charlotte z Cambridge. Ve škole je ale známá jen jako Charlotte Cambridge. Pravděpodobné je, že nové jméno přijme i čtyřletý Louis, kterého nástup do školy teprve čeká.

Související obsah

Jejich otec princ William a strýc princ Harry se ve škole řídili stejným pravidlem a také používali upravené varianty svých jmen. Příjmení chlapců určoval titul jejich otce, prince Charlese, a to Wales. Známí tedy ve škole byli jako William a Harry Walesovi a během svého působení v armádě tato jména používali dál.

Proslýchá se, že letos děti Williama a Kate nastoupí do nové soukromé školy Lambrook v Berkshire, po jejímž absolvování míří mnoho žáků na prestižní školy včetně známého Etonu, kam chodil i jejich otec.

Následník britského trůnu princ Charles čelí tlaku veřejnosti (06/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz