Zahraničí

V Norsku se převrátily rafty s osmi Čechy. Dvacetiletý mladík je po smrti

V Norsku se převrátily rafty s osmi Čechy. Dvacetiletý mladík je po smrti
Řeka Sjoa Zdroj: Profimedia

Sjíždění řeky Sjoa v norském Gudbrandsdalenu se minulý týden stalo osudným dvacetiletému muži z Česka. Mladík zemřel po převrácení raftu, jeho tělo policisté našli sedm kilometrů od známé soutěsky Ridderspranget.

Norské úřady varují všechny vodáky, aby byli při sjíždění řek opatrní. Minulou středu se utopil Brit v řece Smådøla. O dva dny dříve zemřel dvacetiletý Čech, když se při sjíždění řeky Sjoa převrátil raft, na kterém jel.

Na smutnou zprávu upozornil portál Novinky, bližší informace k tragédii zveřejnil norský Daglbadet.

Související obsah

​Řeku Sjoa vyhledávají nadšenci do extrémních vodních sportů. Čecha při jeho dobrodružstvích doprovázelo sedm dalších stejně starých vodáků. "Osm dvacetiletých Čechů se plavilo na dvou raftech, oba se převrátily. Sedm lidí se zachránilo, dvacetiletý muž zmizel v řece a utopil se," uvedli k případu norští policisté.

Bezvládné tělo mladíka řeka vyplavila asi sedm kilometrů od Riddersprangetu. "Pohřešovaného nalezli záchranáři a z řeky ho vynesl záchranářský vrtulník," dodali strážci zákona.

Související obsah

"Nehodu v Norsku, při které zemřel český občan, můžeme potvrdit. Jde o případ z 1. srpna. Náš zastupitelský úřad zjistil, že občan byl pojištěn, případ tedy nyní řeší asistenční služba. Rodina byla řádně informována," uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. 

Sjoa je podle místních médií řekou s velkým průtokem vody, na které najdete lehké i těžké úseky. Od roku 1989 přišlo ve zdejších vodách o život 19 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz