Zahraničí

Voda zaplavila jihokorejské hlavní město. Zemřelo nejméně osm lidí

Ulice jihokorejského Soulu zaplavila v noci na úterý voda. Kvůli přívalovým dešťům zemřelo nejméně osm lidí. Dalších šest je pohřešovaných a devět zraněných.

Přívalové deště způsobily v korejském hlavním městě velké problémy. Voda zaplavila tamní silnice, domy i stanice metra, jehož část přestala jezdit, upozornil deník Korea Herald. Spoustě lidí ve městě přestala fungovat elektřina, stovky obyvatel musely utéct ze svých domovů.

V Soulu a okolí zemřelo nejméně osm lidí. Tři z nich zemřeli uvěznění v zaplaveném sklepě, informovalo tamní ministerstvo vnitra. Dalších devět lidí je zraněných a šest pohřešovaných. Na silnicích zůstaly desítky opuštěných a poškozených aut.

Související obsah

V jižní části Soulu v noci napršelo přes 100 milimetrů za hodinu, některé čtvrti dokonce za hodinu zaznamenaly až 141,5 milimetru srážek za hodinu. V jednom z obvodů naměřily úřady od pondělí do úterý ráno 420 milimetrů srážek. Už nyní jde podle meteorologů o nejvyšší údaje za poslední desetiletí, podle předpovědi má navíc pršet dál, upozornil portál Chosun.com

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz