Zahraničí

Totální bezmoc. Přivolaný hasič zjistil, že v hořícím domě mu umírá 10 členů rodiny

Totální bezmoc. Přivolaný hasič zjistil, že v hořícím domě mu umírá 10 členů rodiny
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Hasiče z Pensylvánie Harolda Bakera v pátek časně ráno přivolali k požáru domu, po příjezdu na místo ho ale čekalo pořádné zděšení. Zjistil, že zásah probíhá u jeho příbuzných. Ačkoliv dělal vše, co mohl, aby své blízké zachránil, do hořící budovy se nedokázal dostat. O život přišlo deset členů rodiny včetně Bakerových dětí a vnoučat.

Dobrovolný hasič Harold Baker má za sebou velmi traumatický zážitek. V pátek časně ráno ho přivolali k požáru ve čtvrti Nescopeck. Až po příjezdu na místo ale zjistil, že hoří v domě jeho příbuzných. Třem lidem se podařilo z ohnivého pekla prchnout, dalších deset lidí plameny uvěznily uvnitř.

"Nemohli jsme nic udělat, abychom se tam dostali. Snažili jsme se, ale nemohli jsme se dostat dovnitř," popsal agentuře AP Baker (57). "Hasiči se pokusili odvážně vniknout do zadní části domu, ale rozsáhlé plameny je zatlačily," řekl novinářům poručík pensylvánské policie Derek Felsman.

Související obsah

​​Zemřelo sedm dospělých a tři děti. Mrtvými jsou Bakerův 19letý syn, který se po vzoru otce rozhodl stát také hasičem. Dále pak dcera, tchán, švagr, švagrová, tři vnoučata a dva další příbuzní, informuje BBC. "Děti byly právě na návštěvě u tety a strýce," upřesnil Baker v rozhovoru pro WNEP-TV.

Policie po příčině požáru pátrá, zahájila už trestní stíhání. Vyšetřovatelé předpokládají, že hořet začalo na verandě. Guvernér Pensylvánie Tom Wolf na twitteru napsal, že mu tato tragédie "zlomila srdce". Americký Červený kříž už novinářům sdělil, že zareagoval a obětem se rozhodl pomoci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz