Domácí

Dva požáry na železnici. Hořelo převážené dřevo i lokomotiva rychlíku

Hasiči v úterý ráno vyjeli zasahovat k požáru loženého dřeva na nákladním vlaku v Dolních Beřkovicích na Mělnicku. K zásahu byli povoláni také v Karlštejně, kde hasili podvozek rychlíkové soupravy. Provoz na obou tratích je již obnoven.

"Hořící náklad na vlaku omezuje provoz ve stanici Dolní Beřkovice, která je nyní bez proudu v trakčním vedení. Na místě zasahují hasiči," uvedla Správa železnic na svém twitteru krátce po půl deváté ráno. Na trati z Prahy do Ústí nad Labem byl proto přerušen provoz.

Vedoucí tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová redakci TN.cz upřesnila, že v 8:15 byl provoz již částečně obnoven. "Došlo k požáru čtyř vozů dopravce ČD Cargo, které byly naloženy dřevem," popsala Pistoriusová.

Související obsah

​​V úterý ráno nešlo o jediný zásah hasičů na českých železnicích. Před osmou hodinou došlo k zastavení provozu také na koridoru z Prahy do Berouna, v úseku mezi Zadní Třebaní a Berounem. Důvodem byla hořící motorová jednotka, informovala ráno Správa železnic.

"V Karlštejně hořel podvozek lokomotivy společnosti Arriva," doplnil pro web TN.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle Radky Pistoriusové ze SŽDC byl provoz na této trati částečně obnoven v 9:20.

Související obsah

"Pro nás je důležité, že se nikomu nic nestalo. Došlo k zahoření motoru, příčiny vzniku požáru jsou v šetření," vyjádřil se pro TN.cz mluvčí Arrivy Jan Holub. ​K požáru vlakové soupravy společnosti Arriva nevyjížděli hasiči během letošního léta poprvé. V červenci je zaměstnal požár rychlíku na trati z Ústí nad Labem do Liberce.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz