Zahraničí

Koupání v Chorvatsku je nebezpečné. Kontaminaci moře už potvrdily i úřady

Koupání v Chorvatsku je nebezpečné. Kontaminaci moře už potvrdily i úřady
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Ostuda kvůli moři znečištěnému výkaly nekončí. Turistů, kteří při koupání na plážích v Chorvatsku narazili na exkrementy, jsou zástupy. V šoku zůstal třeba i známý britský influencer. A že jde o vážný problém, už potvrdily i tamní úřady.

Chorvatsko se nadále potýká se znečištěným mořem. Dubrovnicko-neretvanská župa dokonce na základě zjištění inspektorů vyzvala, aby se lidé do odvolání nekoupali na pláži Pod hradbami na ostrově Korčula. Informoval o tom portál Dnevnik.

Moře je tam totiž kontaminované fekáliemi. Způsobila to havárie potrubí. "Krajský zdravotní ústav odebral na pláži Pod hradbami na ostrově Korčula další vzorky. Z výsledků rozboru mořské vody odebrané 4. srpna vyplývá, že jsou překročeny limitní hodnoty mikrobiologických ukazatelů bakterie Escherichia coli a střevního enterokoka," uvedla župa.

Inspekce bude vzorky odebírat do doby, dokud se ukazatele nevrátí na bezpečnou hodnotu, píše server RTL.

Související obsah

Výkaly v moři zničily dovolenou i slavnému britskému influencerovi s přezdívkou YourBoyMoyo, kterého jenom na sociální síti TikTok sleduje přes dva miliony lidí. "Nemohu uvěřit tomu, co jsem právě viděl na vlastní oči. Skočil jsem do moře, které vypadá velmi atraktivně a čistě. Tak jsem si plaval jako medúza, uvolněný jako delfín, když najednou jsem narazil na h**no!" popsal nepříjemný zážitek na instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Moyo J Ajibade (@yourboymoyo)

Podobných případů jsou od začátku letošního léta přinejmenším stovky, řadu z nich popsali i Češi. Chorvaté se však snaží problém bagatelizovat, nedávno vyrukovali třeba se zprávou Eurostatu, podle níž mají ze všech přímořských zemí Evropské unie nejčistší moře. 

Chorvatsko zažívá jednu z nejrušnějších sezón posledních let (06/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz