Krimi

Pobírala sociální dávky, ale pracovala v zahraničí. Stát měla připravit o statisíce

Pobírala sociální dávky, ale pracovala v zahraničí. Stát měla připravit o statisíce
Ilustrační obrázek Zdroj: TV Nova

Podle policie byla žena klientkou úřadu práce, od kterého pobírala sociální dávky. Rok a půl přitom pracovala ve Velké Británii, kde zároveň její děti chodily do školy. Během tohoto období jí však na účtu přibývaly tisíce na dávkách. Stát tak 31letá žena měla připravit o stovky tisíc korun.

Od úřadu práce pobírala příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek a přídavek na děti. Podle policistů však nesplňovala kritéria, aby mohla tuto sociální pomoc dostávat. Rok a půl totiž pracovala ve Velké Británii. Její tři ratolesti tam dokonce chodily do školy.

V zákonné lhůtě osmi dnů to nenahlásila na úřadu práce a stát tak připravila o 340 tisíc korun. "Na to, že žena pravděpodobně neoprávněně pobírá dávky, přišli policisté při vyšetřování jejího trestního oznámení, které podala na otce svých dvou dětí, ve věci podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Královéhradečtí policisté tak podali návrh státnímu zastupitelství na obžalobu trojnásobné matky. Té v případě prokázání viny hrozí trest mezi jedním rokem až pěti lety. To však může nahradit i peněžitý trest.  

Zneužít sociální dávky se pokusil na začátku roku i mladý pár na Chomutovsku. Ten tehdy při žádosti o přídavky na děti a příspěvek na bydlení lhal. Uvedl totiž, že muž nikde nepracoval, byla to ale lež. Dvojice si tak přišla na 43 tisíc korun.

Podvodníci přišli s novým trikem jak připravit lidi o peníze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz